reklamı kapat

Ethereum Yatırımcılarının Beklediği Büyük Gelişme Fos Çıkabilir!

Ethereum yatırımcılarının merakla beklediği özellik bir pazarlama tuzağı mı?
16:25
12 Temmuz 2020

Bitfinex kripto para borsasının en tanınan balinalarından birisi olan Joe007, Ethereum ağının merakla beklenen yeni özelliği hakkında kripto para yatırımcılarını ve takipçilerini uyardı. Bilindiği üzere Ethereum yakında Proof-of-Work (iş ispatı) protokolünden Proof-of-Stake (hisse ispatı) protokolüne geçiş yapacak. Bu da son günlerin popüler özelliği Staking’e kavuşulacağı anlamına geliyor.

Ethereum’un Staking Özelliği Fos Çıkabilir

Şu an için net bir tarih verilmese de Vitalik Buterin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ETH 2.0’nin 2020 yılının sonuna yetişmesini umduğunu vurgulamış ve Staking özelliğinin de yakında gelebileceğini göstermişti. Bitfinex balinası Joe007 ise bunun aslında sadece bir pazarlama hamlesi olduğunu ve fos bir hamleden farksız olduğunu vurguladı.

Joe007, bunun açgözlü ETH yatırımcılarını “2.0” güncellemesine çekmek için atılmış bir adım olduğunu, bu sayede yatırımcıların sahip oldukları ETH’lerin sonsuza dek sistemde kalmasının sağlanacağını ifade etti. Bireysel yatırımcılar bunu yaparken Ethereum balinalarının ve içeriden haber alan kişilerin yüklü ETH satacağını belirten analist, bunun oldukça kurnazca planlanmış bir “dolandırıcılık” olduğunu da belirtti.

Ethereum ağında Staking yapan kullanıcıların Tezos veya bunun gibi Staking coin’leri gibi kazançlar elde edip edemeyeceklerini ise zaman gösterecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.