reklamı kapat

Ethereum Ya Da Ripple, Yatırımcıların Tercihi Ne?

Kripto para piyasasındaki yatırımcılar Ethereum'u (ETH) Ripple'a (XRP) oranla daha fazla tercih ediyor.
08:00
20 Mayıs 2019

Yatırımcıların tercihi hangi kriptolar üzerinde yoğunlaşıyor? Kripto paralara yönelik tartışılagelen konulardan birisi de hiç şüphesiz varlıkların piyasa üzerindeki hakimiyet oranları. Lider kripto para Bitcoin (BTC) piyasadaki en büyük paya sahip varlık. Bitcoin’den sonra ise hiç de fena sayılmayacak bir piyasa değeriyle Ethereum (ETH) geliyor. Ripple (XRP) ise yatırımcıların dikkatini çeken bir başka altcoin olarak göze çarpıyor.

Yatırımcılar Ethereum Dedi

Haberin hazırlandığı sırada alınan Coinmarketcap verilerine göre BTC’nin piyasa hakimiyeti %56,6 oranında seyrediyor. Ethereum’un hakimiyeti %10 civarındayken Ripple’daki oransa %7’ye yakın bir değerde.  Bu veriler yatırımcıların Ethereum’u tercih ettiğini gösteriyor. Geçmişte Ripple’ın ETH’yi geride bıraktığına bir çok defa şahit olmuştuk. Ancak son verilere bakılırsa böyle bir durum uzun bir süredir gerçekleşmiyor ve yatırımcılar XRP karşısında ETH diyor.

Ripple Performansı

Kripto para piyasasındaki en popüler altcoin’ler arasında yer alan Ripple, geçmişte sergilediği başarılı performanslarla kendine büyük bir topluluk oluşturmuştu. Stellar Luments (XLM) ve Ethereum gibi rakipleriyle rekabet eden Ripple ekibi xRapid platformuyla yatırımcıların dikkatini çekmişti. Ripple’ın ortaya koyduğu başarılı ortaklıklar XRP fiyatının yükselmesini tetikliyor ve yatırımcılar bu artışlarla yakından ilgileniyor.

Geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden düzenlenen bir anketin sonuçları yatırımcıların son günlerde ETH’yi XRP karşısında daha fazla tercih ettiğini ortaya koyuyor. Kullanıcılar ETH’yi uzun vadeli bir yatırım aracı olarak görürken XRP’ye daha mesafeli yaklaşıyor. Bu gerçeğe dayanarak XRP’nin yakın gelecekte ETH’yi yerinden etmeye aday olmadığını söylemek yanlış olmaz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun