reklamı kapat

Ethereum ve Bitcoin’in “Göbek Bağı” Sonunda Kesildi

Ethereum ve Bitcoin arasındaki ilişki noktalandı.
13:21
2 Ağustos 2020

Ethereum ve Bitcoin fiyatları arasındaki ilişki uzun süredir piyasaya hakim olan ve herkes tarafından bilinen bir olaydı. Ethereum ne zaman yukarı yönlü harekete geçse bunun devamında Bitcoin, Bitcoin ne zaman yukarı yönlü harekete geçse ise bunun devamında Ethereum benzer bir hareket yaşamaktaydı.

Ethereum ve Bitcoin Birbirinden Ayrılıyor

Bu durum sadece yükseliş için değil düşüş için de geçerli. Ancak araştırmacılara göre Ethereum ve Bitcoin arasındaki bu bağ yavaş yavaş kopma noktasına geldi ve bazı noktalarda tam anlamıyla birbirinden ayrıldı. Blockchain analiz ekibi Skew tarafından yayınlanan gönderide yıllardır devam eden yüksek ilişkinin ve “göbek bağının” geçtiğimiz günlerde tam anlamıyla koptuğu belirtiliyor.

Skew, bu korelasyonun üç yıl boyunca sürdüğünü belirttikten sonra bu gelişme ile beraber “güzel günlerin” geri dönebileceğini de ima etti. Skew tarafından yayınlanan verilere bakıldığında gerçekten de 6 aylık korelasyonun neredeyse hiç olmadığı ve burada kopmanın yaşandığı görülüyor.

Bu durumun Ethereum için olumlu, Bitcoin için ise olumsuz olduğu söylenebilir. Ethereum çok yakın bir tarihte ETH 2.0 güncellemesine adım atacak ve bu durum BTC için olası bir fiyat yükselişinin kaçması anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.