reklamı kapat

Ethereum, “Ölüm Kalım” Mücadelesini Kaybetmiş Olabilir

Ethereum önemli direnç noktasını kaybetti.
17:25
2 Ekim 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un yakın zamanda yaşanan olumsuz gelişmelerden en kötü etkilenen kripto para birimi olduğu görülüyor. ETH/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 343 dolardan işlem görüyor ve BTC son 24 saat içerisinde %3 değer kaybederken ETH bunun iki katı değer kaybetti.

Ethereum’un dün yaşadığı düşüş ise aslında hiç olmadığı kadar kritik bir anda geldi. Önde gelen bir kripto para analisti bu düşüşten önce Ethereum’un ölüm kalım savaşı verdiğini vurguladı ve yaşanan gerileme ile bu savaş ETH aleyhine sonuçlanmış oldu.

Ethereum, 300 Dolara Kadar Gerileyebilir

Kripto para analisti Crypto Hamster, Ethereum’un özellikle 365 dolardaki direnç noktasını kırmaya çalıştığını ve bunun hem önemli bir direnç hem de destek olduğunu ifade etti. Analist, bu savaşın kaybedilmesi ve direnç kırılamadan desteğin de altına inilmesi durumunda fiyatın 290 dolara kadar gerileyeceğini vurguladı.

ETH fiyatı gerçekten de 365 doları deneyip başarısız olduktan sonra önce 360 dolar desteğini, bunun devamında 350 dolar desteğini kaybetti ve hala da düşüşe devam ediyor. Ethereum fiyatının şu an için 340 dolarda tutunmaya çalıştığı görülüyor ancak analist alttaki tweet’inin devamında 340 doların altındaki en temel desteğin 300 dolar olduğunu vurgulayarak çok daha sert düşüşler yaşanacağını ifade etti.

ETH’nin yeniden eski seviyesine dönmesi için ise BitMEX hack olayı ve diğer olumsuz olayların etkisinin tamamen bitmesi gerekiyor gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.