reklamı kapat

Ethereum Madencilerinden Rekor Kazanç!

Ethereum ağının tıkanıklığı, madencilerin işine yaradı.
19:21
1 Eylül 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un şu sıralar inanılmaz bir yoğunluk yaşadığı biliniyor. Bu da Ethereum madencilerinin aynı şekilde yoğun olmasına ve işlem ücretlerinin rekor kırmasına yol açtı.

Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin toplamı ve işlem yoğunluğu, lider kripto para birimi Bitcoin ağındaki işlem ücretlerini ve işlem yoğunluğunu geride bıraktı. Ethereum madencilerinin 1 saatlik kazancının da bu sayede rekor kırdığı görülüyor. Glassnode isimli blockchain araştırma şirketinin sunduğu verilere göre, Ethereum madencileri son 1 saat içerisinde 500.000 dolar gibi inanılmaz bir kzanç elde etti.

Ethereum Ağı Tıkandı

Bunun tamamen DeFi yani merkezsiz finans sektörü ile ilgili olduğu biliniyor. Ethereum ağındaki yeni DeFi uygulamalarının yarattığı FOMO ve yükseliş furyası, bireysel yatırımcıların da sektöre girmesini sağladı. Bireysel yatırımcıların sayısı arttıkça, işlemlerin de sayısı artmakta.

Ethereum ağı ise zaten tıkanma ve ölçeklenebilirlik sorunları yaşadığı için bu yoğunluğa daha fazla dayanamadı ve sert bir şekilde işlem ücreti artışı yaşadı.

Bu gelişmenin direkt olarak Ethereum fiyatının artması ile de ilgisi olabilir. ETH fiyatı bugün itibariyle 470 doların üstüne çıkarak kendi yıllık rekorunu kırmayı başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.