X

Ethereum Kurucu Ortağından Önemli ETH 2.0 Açıklaması

10:56
3 Aralık 2020

Ethereum (ETH) kurucu ortaklarından Joseph Lubin, 3 Aralık tarihinde gerçekleştirilen Asia Pacific 2020 etkinliğinde toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi ve bunun Ethereum 2.0 geliştirilmesi hakkında konuştu.

Ethereum 2.0 Çok Hızlı Tamamlanacak

Lubin, aynı zamanda Ethereum geliştirme protokolü ve platformu ConsenSys’nin de kurucusu konumunda. Bu sebeple kendisinin ETH 2.0 hakkında yapacağı açıklamaların büyük bir öneme sahip olduğu biliniyor. Lubin, ekosistemindeki önemli isimlerin ve yatırımcıların Ethereum 2.0 hakkında çok iyimser olduğunu ve her şeyin çok hızlı bir şekilde ilerleyebileceğini vurguladı.

ethereum

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ETH 2.0 aşamasına geçişin çok hızlı ve güvenli bir şekilde yapılacağını vurgulayan Lubin, bu süreçte birçok geliştiricinin proje ile ilgileneceğini ve sorunların minimuma indirilebileceğini ima etti. Shard yani küçük veri parçacıklarından inanılmaz oranda veri elde edeceklerini vurgulayan Lubin, Ethereum 1’den Ethereum 2.0’ye çok önemli özelliklerin de aktarılacağını belirtti.

Ethereum 2.0, Önceki Özellikleri de Alacak

Ethereum 2.0’nin çok yakın bir gelecekte bütün ETH 1.0 özelliklerini alıp bunu artık işlevsiz bırakacağını ifade eden tecrübeli isim, Ethereum 2.0 için tarih de verdi. Lubin’e göre ETH 2.0’nin bundan sonraki aşaması 9 ile 12 ay arasında hayata geçirilebilir. Bu da 2021 yılının sonlarına işaret ediyor ve yine 2020 yılıının sonunda olduğu gibi önemli bir ralli görülebilir.

Ünlü isme göre Ethereum 2.0’nin en büyük özelliği ise bunun inanılmaz oranlarda veri aktarımını sağlayabilmesi. Saniyede 15 işlem aktarma kapasitesine sahip olan Ethereum ağı bu büyük geliştirme sonrasında saniyede 100.000 işlem kapasitesine ulaşabilecek. Lubin de Ethereum ağının bu gelişme ile birlikte son teknoloji bir ağ haline geleceğini ifade etti.

Yeni Projeler, Ethereum Ağında Hayata Geçirilebilir

Buna ek olarak şu an Ethereum ağı tabanlı çalışacak birkaç proje için geliştirmelere başladıklarını belirten tecrübeli yönetici, önde gelen ödeme şirketleri ile ilgili müjdeler verebileceklerini de vurguladı. Merkez bankası dijital para birimlerinin de Ethereum ağı tabanlı kullanılabileceğini ifade eden Lubin, Ethereum ağının kapasitesinin bunların hepsine yeteceğini düşünüyor.

Ethereum 2.0 ile birlikte ciddi bir artış elde eden ETH fiyatı, 1 Aralık tarihinde ise hafif bir düşüş ve satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. Ancak uzun vadede ETH fiyatının toparlayacağı tahmin ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar