reklamı kapat

Ethereum, Kendi Ağının Kurbanı Olabilir Mi?

Ethereum ağında ETH'nin geçilmesine ramak kaldı.
23:00
28 Mayıs 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), kendi ağındaki ERC-20 tabanlı kripto paralar tarafından geçilme ve geride bırakılma tehlikesi ile karşı karşıya kalmış gibi gözüküyor.

Ethereum Kendi Ağında Yenilebilir

Önde gelen kripto para araştırma ve analiz firmalarından Messari’nin önemli isimlerinden Ryan Watkins tarafından yayınlanan araştırmaya ve verilere göre, Ethereum ağındaki ERC-20 tabanlı token’ların toplam değeri, Ethereum ağındaki toplam değerin %50’sine ulaştı ve bu aslında ETH ile neredeyse aynı değere gelindiğini gösteriyor.

Bu da aslında Ethereum ağındaki kripto paraların toplam değerinin ETH’nin toplam piyasa değerinin yarısına ulaştığını gösteriyor. Son 2 yıllık süre içerisinde inanılmaz bir değer transferi yaşandığını belirten Watkins, top 100 arasında birçok ERC-20 tabanlı kripto para birimi olduğuna dikkat çekti.

Peki böylesine büyük bir değişimin temel sebebi ne? Aslında toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Tether’in (USDT), Ethereum ağına geçmesinin temel sebep olduğunu söylemek mümkün. ETH ağında en dikkat çeken kripto paranın ERC-20 tabanlı USDT olması da bunun kanıtı gibi gözüküyor.

Tether’in ticari hacim konusunda Bitcoin‘e yetişip ara ara bunu bile geçmesi, aslında Ethereum’un kendi ağında bile tehlikede olduğunu gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.