X


Ethereum Grafikleri: ETH Önemli Destek Seviyesinin Altına Geriledi!

Ethereum önemli bir destek seviyesinin altına düştü.
10:10
9 Aralık 2020

Kripto para piyasasında son 24 saatte çok ciddi düşüşler yaşanıyor ve düşüş hareketi bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Lider kripto para biriminin konsolidasyon sürecini aşağı yönlü bozmasının ardından tüm kripto para birimlerinde de geri çekilmeler görülmeye başladı.

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum da (ETH) BTC ile düşüşe geçen altcoin’lerden oldu. ETH son 24 saat içinde yüzde 7’nin üzerinde düştü ve önemli bir destek seviyesinin altına geriledi.

Ethereum’daki Fiyat Düşüşü

Ethereum uzun bir süre sonra mevcut düşüşlerle birlikte ilk kez 570 dolarlık önemli destek seviyesinin altına geriledi. Bu noktada Bitcoin’in de hızlı bir düşüş yaşadığını ve 18.000 dolara kadar gerilediğini belirtmekte fayda var. Her ne kadar şu anda BTC’nin 18.000 doların üzerinde seyretmesi pozitif bir sinyal olsa da önemli destek seviyelerinin altına gerilmesi de çeşitli endişeleri beraberinde getiriyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan Ethereum temel destek seviyelerini altına gerilediği için yakın zamanda daha fazla zayıflık göstermesi bekleniyor. Piyasanın popüler analistlerinden TraderKoz paylaştığı bir grafik ile ETH’un 570 dolar altında kaldığı sürece daha düşük seviyeleri görme tehlikesinin devam ettiğini vurguladı.

Ethereum’da Düşüş Devam Edecek Mi?

Ayrıca TraderKoz’a göre ETH’da eğer 550 dolarlık destek de kırılırsa kripto para birimi 520 dolara doğru serbest bir düşüş yaşayabilir. Yine de Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmüş olması ve kilitlenen ETH miktarının her geçen artması ile birlikte destek seviyelerinin yakın zamanda kendisini göstereceği ve çok büyük çakılmalar yaşanmayacağı da düşünülüyor.

Bunlara ek olarak Ethereum’un 2020 yılı performansı göz önüne alındığında aslında şu anki seviyelerin dahi yılbaşı fiyatlarından çok daha iyi olduğu ifade edilebilir. Ayrıca bu durum sadece Ethereum için değil hemen hemen tüm altcoin’ler için geçerli.

Tüm Gözler Bitcoin’de

Ethereum, makro zaman diliminde hala nispeten olumlu bir durumda bulunuyor. Ancak Bitcoin’in tüm piyasayı olduğu gibi Ethereum’u da etkileme potansiyeli göz önüne alındığında BTC’de düşüş devam ederse makro göstergelere rağmen ETH’da da düşüşün devam edeceği düşünülüyor.

Bu sebeple şu anda tüm yatırımcılar Bitcoin’in sergileyeceği fiyat hareketlerini takip ediyor. Bitcoin fiyatında ise düşüş devam ediyor gibi görünüyor. Bu sebeple önümüzdeki günler ve hatta daha kısa vadede saatler oldukça önemli gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar