X

Ethereum Fiyatına Hard Fork Desteği, Ethereum Yükselişi Devam Edecek Mi?

Ethereum fiyatı iki haftanın zirvesine çıktı. Peki Ethereum (ETH) yükselişi devam edecek mi? Yukarı yönlü hareketi tetikleyen sebepler ne oldu?
22:25
4 Temmuz 2021

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük altcoini olan Ethereum bugün son zamanların rekorunu kırdı. Ethereum fiyatı haziran ortasından bu yana ilk defa 2.350 doları gören Ethereum (ETH) güzel bir zirve yaptı. Bitcoin fiyat istikrarı ve hard fork’un yaklaşıyor olması elbette yatırımcıların risk iştahını artırdı. Peki Ethereum (ETH) yükselişi devam edecek mi?

Ethereum (ETH) Boğaları Güç Kazandı

Sona erecek 230 Milyon dolarlık Ethereum opsiyonu ve yaklaşan Londra hard forku ve Bitcoin’in kısa süreliğine de olsa desteklerini koruyor olması Ethereum boğalarının kısa vadede güç kazanmasını sağladı. Kırmızı başlayan Temmuz ayında güzel bir haftanın sonuna geldik. Haftalık kapanışın yeşil olması güzel ve olumsuz bir haber olmaması halinde Pazartesi de piyasaların yeşil kalması bekleniyor.

Bugün yüzde 6’nın üzerinde artan Ethereum fiyatı iki hafta sonra ilk defa 2.370 doları gördü. Ticaret hacmi 18 Milyar dolar ile biraz düşük kalsa da fiyatın yükseliyor olması 1.900 altından alım yapan kısa vadecileri sevindirdi. Yakın zamanda duyurduğumuz Ethereum alım fırsatı haberi, konuyu ciddiye alanlara bir hafta gibi bir sürede %22 kazandırdı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum Tabanlı DeFi Projeleri Yükselişte

Ağırlıklı olarak Ethereum ağını kullanan DeFi projeleri de iyi bir hafta sonu geçirdi. Bugün tüm projeler ele aldığında kümülatif kazanç %9 seviyelerine kadar çıktı. DeFi projelerinin toplam piyasa deri son yükselişle birlikte 67 Milyar doların üzerine çıktı.

Bitcoin fiyatının 35.600 seviyesini aşması elbette bu yeşil piyasaların en büyük sebebi oldu. Fiyat opsiyonlarının sona ermesi de Ethereum boğalarının yeniden fiyatı ele geçirmesini sağladı. Peki Ethereum yükselişi devam edecek mi?

Fiyatı yukarı yönlü tetikleyecek en önemli olayların başında Londra harf forku geliyor. Ethereum’un geleceğini etkileyecek bu önemli güncelleme ciddi yol aldı ve bu ay önemli gelişmeler yaşanacak.

Ethereum Londra Hard Forku

Ethereum ağı EIP 1559 güncellemesinin kapsayan Lodra Hard Forku için Ropsten test ağını bağlatmıştı. Bu ay içerisinde de ana ağ üzerinden çalışmaların yapılması bekleniyor. Gelecek güncelleme fiyatı son derece olumlu etkileyecek, hatta Bitcoin hareketlerine bağlı olarak yeni bir 3.000 dolar üstü Ethereum fiyatı bile görebiliriz.

Güncelleme tamamen hayata geçirildiğinde neler değişecek?

  1. PoW algoritmasından, daha enerji harcayan ve Ethereum karbon ayak izini %99 düşürecek olan Proof-of-Stake algoritmasına geçilecek. Bu belki de en önemli detay ve Etherum’un geleceğini etkileyecek bir yenilik olacak.
  2. Ağ ücretleri azalacak
  3. Ethereum ağı hız konusunda kendini geliştirecek
  4. PoS algoritması ile “stake” kaynaklı gelir kazanımı olacağı için yatırımcıların önemli kısmı varlıklarını ağa kilitleyecek. Bunun en büyük etkisi dolaşımdaki arzın kıt hale gelmesi olacak. Yani borsalarda daha az Ethereum bulunacak ve az bulunan her malın fiyatı arttığı gibi Ethereum (ETH) da değerlenecek.

Ethereum geçtiğimiz hafta yeni adres sayısı artışında Bitcoin’i geride bıraktı. Bu durum 1.850 seviyesinde söylediğimiz gibi Ethereum fiyatının hali hazırda ucuz olduğunu ve Bitcoin hareketlerine bağlı olarak yükselmeye meylini devam ettirdiğini gösteriyor.

Elbette burada paylaşılan yorumlar yatırım tavsiyesi içermemekte olup, kişisel yatırımlarınızı kendi değerlendirmeniz sonucunda yapmanız tavsiye edilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar