X

Ethereum Fiyatı: ETH Yeniden %10’un Üzerinde Arttı!

Ethereum Vakfı hibe vereceğini duyurdu doğrudan bir ilişki olmasa da ETH fiyatı %10 arttı.
09:21
10 Eylül 2020

Ortaya çıkan son bilgilere göre Ethereum Vakfı, Ethereum Blockchain’i üzerinde çalışan ekiplere 3,8 milyon doların üzerinde hibe verileceğini duyurdu.

Ayrıca Ethereum Vakfı, Ethereum Blog’da 8 Eylül’de yayınlanan bir gönderide, 2020’nin 2. çeyreğinde ekosistem destek programının bir parçası olarak ekiplere hibe verdiğini duyurdu. Kategoriler, topluluk ve eğitim, kriptografi ve zero-knowledge proof veya kısaca ZKP, geliştirici deneyimi, Ethereum 2.0 ve Katman 2’ye odaklanan ekipleri içeriyordu.

Ethereum Vakfı Hibesi

Önümüzdeki hibe ise 3.884.000 dolarlık bir fon olacak. Yapılan açıklamalara göre bu fon topluluk ve eğitim için Blockchain danışmanlık firması Akomba Labs ve Ethereum 2.0’da çökmeye neden olan hataları ve fikir birliği hatalarını bulmak için Beacon Fuzz da dahil olmak üzere 28 şirket ve araştırmacıya gidecek.

Ethereum Vakfı blogunda konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “Bu liste, genel sorgulama sürecimiz aracılığıyla sağlanan hibeler, yetki verilmiş alan tahsisleri ve üçüncü taraf finansmanı dahil olmak üzere Ethereum Vakfı genelinde yinelenmeyen finansmanı temsil ediyor. Her zaman olduğu gibi bu harika projelerle ve çok daha fazlasıyla çalışmak bir ayrıcalık.” ifadelerini kullandı.

Ethereum Fiyatı

Aslında ETH 2020 yılında sergilediği performans ile birçok kripto para birimini geride bıraktı. Bu performansın üzerinde Ethereum Vakfı’nın yukarıda bahsi geçen gibi adımlarının etkisi olduğunu söylesek hata etmiş olmayız.

Bunun yanı sıra son düşüşlerin ardından tüm piyasa ile ETH’un da toparlandığını ve artış geçtiğini görüyoruz. 2020’nin geri kalanında olduğu gibi diğer kriptolardan daha iyi performans sergileyen Ethereum %10’un üzerindeki yükselişi ile yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar