Ethereum Fiyatı Diken Üstünde! Düşüş Kapıda Mı?

Ethereum fiyatında sert bir düşüş görülecek mi?
13:00
8 Mayıs 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) dün sert satış baskısı altında kalarak 200 dolar altına inme riski ile karşı karşıya geldi. ETH/USD işlem çiftinin 205 dolara kadar gerilemesinden sonra Bitcoin’in (BTC) sergilediği yükseliş hareketi ile beraber ETH boğaları da 213 dolara kadar tırmandı.

ETH yatırımcılarına kısa vadede nefes aldıran bu olayın devamı ise gelmedi. Ethereum grafiğine bakıldığında ise durumun aslında kısa vadede düşüş odaklı olduğu görülüyor. Eğer ETH çok önemli destek seviyesi olan 207 doları koruyamazsa, sert bir düşüş daha gelecek gibi gözüküyor.

Ethereum’da Kritik Nokta

Popüler kripto para analistlerinden TraderXO‘nun paylaştığı grafikte, ETH’nin 198 dolar ile 205 dolar arasındaki bölgede sıkışıp kaldığı vurgulanıyor. Eğer bu seviyenin altına inilirse ETH’nin hem Dolar hem de Bitcoin karşısında sert düşüş yaşaması bekleniyor. Analistler böyle bir gerilemenin fiyatı Mart ayında görülen 100 dolar bölgesinin altına kadar çekebileceği görüşünde.

Başka bir popüler analist Pentoshi ise 200 doların altı gelmedikçe Ethereum için hiçbir şeyin bitmediğini düşünüyor. Pentoshi’ye göre Ethereum 2.0’a doğru gidilen şu günlerde ETH’nin sert bir düşüş yaşaması pek mümkün gözükmüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar