X


Ethereum (ETH) Volatilitesi Rekor Seviyeye Geriledi!

Ethereum'un (ETH) volatilitesi yıllardır görülmeyen seviyeye geriledi.
20:00
14 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), ilginç bir şekilde çok düşük volatilite seviyelerine geriledi.

ETH İçin Yükseliş Yakın Mı?

Kripto para sektörünün en çok eleştirilen konularından birisi olan volatilite, bazen azalınca da tehlikeli olabilmekte ve piyasa için likidite eksikliğine işaret etmekte. Ekim ayı ortalarında yüzde 30 gibi bir yükseliş elde eden ETH’nin neden volatilite konusunda böylesine sert bir düşüş yaşadığı ise bilinmiyor. Uzmanlar Ethereum’un volatilitesinin bu kadar azalmasının aslında yakın tarihlerde bir hareketlenme olabileceğine bağlamakta.

Geçtiğimiz günlerde Istanbul hard fork‘unu gerçekleştiren ve 6 adet Ethereum Geliştirme Protokolünü hayata geçiren blockchain ağı, fiyat açısından ise pek bir yükseliş elde edemedi ve yatırımcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Buna ek olarak ETH için bir diğer pozitif gelişme de kesinlikle merkeziyetsiz finans uygulamaları olarak bilinen DeFi şeklinde açıklanabilir. 2019 yılında toplamda 20 milyonun üzerinde Ethereum hesabı açıldı ve 650 milyon dolarlık fon direkt olarak DeFi uygulamalarına aktarıldı.

Sadece bu bile aslında Ethereum tabanlı DeFi sektörünün ne denli gelecek vaat ettiğini gözler önüne sermekte. Coinbase CEO’su da geçtiğimiz günlerde DeFi hakkında oldukça umut vaat eden açıklamalarda bulunmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar