X

Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) Fiyat Hedefleri Belli mi? Ünlü Analistten ETH ve LTC Yorumu

Litecoin ve Ethereum'un yükselişi sürüyor.
12:11
28 Aralık 2020

Ethereum (ETH), dünkü Bitcoin (BTC) fiyat rekorundan sonra yeniden harekete geçti ve bundan yaklaşık iki ay önceki yükselişini tekrarladı. 680 dolarda ciddi anlamda zorluk çeken toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para biriminin an itibarıyla 730 dolardan alınıp satıldığı görülüyor. Birçok yatırımcı ETH fiyatının bundan sonraki seviyelerini merak ederken merakları giderecek açıklama ise tahminlerinde genellikle yanılmayan analistten geldi.

Ethereum ve Litecoin Görünümü

Twitter üzerinde 80.000’e yakın takipçisi bulunan ünlü kripto para analisti Mayne of Spot, Ethereum ile Litecoin fiyatlarını yorumladı. Aslında Litecoin herkesin başka kripto paralara odaklandığı anlarda inanılmaz yükseliş yakalayarak birçok kripto para analistini şaşırttı.

Mayne’in LTC ve ETH fiyat tahminlerine göre ise hem ETH hem de LTC için fiyat yükselişi devam edebilir. Analistin ETH analizinde ilk hedef olarak 810 doları, LTC analizinde ise ilk hedef olarak 154 doları belirlediği görülüyor. Litecoin fiyatının yükselişini 60 dolardan beri vurgulayan analistin şu an haklı çıkıyor olması ise hiç şaşırtıcı değil.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ETH ve LTC Fiyat Hedefleri

Analistin çizdiği grafiğe bakıldığında ETH için kritik noktanın 722 dolar olduğu görülüyor. 722 doların devamında duraklama yaşanacak noktalar ise sırasıyal 750 dolar ile 800 dolar şeklinde gözüküyor. Analist Ethereum fiyatının bu seviyeden sonra inanılmaz bir yükseliş ile 850 dolara ve sonra daha önceki rekoru olan 1.300 dolara çıkacağını düşünüyor.

Litecoin için de durum bir hayli benzer gibi gözüküyor. Analiste göre LTC fiyatının karşısındaki 131 dolar engelinin kırılması, hedefin 154 dolar olmasını sağladı. 154 doların devamında 180 dolar direnci, daha sonra 200 dolar direnci ve son olarak tüm zamanların rekor seviyesi yer alıyor.

LTC Rekor Tazeleyecek mi?

LTC/USD paritesi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 129 dolardan işlem görmekte ve son 24 saat içerisinde %3 geriledi. ETH fiyatı ise %12’lik bir yükseliş performansı ile altcoinler arasında yükselişini sürdüren nadir kripto para birimlerinden birisi konumunda.

ETH ve LTC fiyatlarının daha önceki rekor seviyelerini tekrar ziyaret etmeleri ise tahmin edilebileceği gibi bütün altcoinleri hareketlendirebilir. Bitcoin’in hareketinden bir türlü fırsat bulamayan altcoinlerin rekor yükseliş elde etmesi şu an herkesin dilinde ve beklenti tam olarak bu yöne odaklı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar