X


Ethereum (ETH) Tabanlı Çılgınlığa Linkin Park Yıldızı da Katıldı!

Linkin Park yıldızı kendi NFT'sini piyasaya sürdü.
15:51
8 Şubat 2021

Ethereum (ETH) tabanlı Non-Fungible Token (NFT) furyası son sürat devam ediyor. Kısa süre önce onlarca yıldız isim kendi NFT’lerini üretip piyasaya sürdü. Şimdi ise dünyanın en ünlü müzik ekiplerinden Linkin Park’ın kurucu ismi kendi NFT’sini üretip satacağını açıkladı.

Mike Shinoda Kendi NFT’sini Tanıttı

Amerikalı şarkı yazarı ve Linkin Park solisti Mike Shinoda, Ethereum ve kripto para dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Shinoda, “One Hundreth Stream” isimli eserini Zora tabanlı olarak ürettiğini duyurdu. Zora, özel olarak üretilen ve sınırlı üretim ürünlerle diğer eşyaların satıldığı bir borsa olarak biliniyor. Zora üzerindeki NFT’lere kullanıcılar  tarafından açık arttırma usulü teklif verilebilmekte.

Mike Shinoda’nın ürettiği NFT, Zora üzerinde satışa sunulmasından beri 30.000 dolara kadar teklif aldı. Shinoda ise 30.000 dolara satacağı NFT’sinden elde edeceği geliri ArtCenter College of Design isimli kendi burs programına göndereceğini açıkladı. Peki 30.000 dolara satılan Ethereum ağı tabanlı bu NFT’nin içerisinde ne yer alıyor?

Linkin Park Yıldızının NFT’si 30.000 Dolara Satıldı

Aslında bunun sadece Shinoda tarafından üretilen özel bir müzik eserini içerdiği söylenebilir. Bunu 30.000 dolar değerinde kılan temel şey ise NFT olması yani sadece belirli bir miktarda üretilip, blockchain üzerinden tescil edilmesi. Bu durum eserin orijinalliğinin blockchain ağı aktif olana  kadar korunmasını sağlayıp bunu koleksiyon parçası haline getirecek.

NFT çılgınlığı kısa süre önce ünlü rap yıldızı Soulja Boy’un da dikkatini çekti. Soulja Boy kendi eseri için 16.050 dolarlık sermaye elde etti. Bunun öncesinde ise Carl Cox ve Lil Yachty gibi isimler de kendi NFT’lerini piyasaya sürmüştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar