X

Ethereum (ETH) Resmen Yolu Yarıladı: Fiyat Patlama Yaşayabilir

Ethereum 2.0'de yarıya gelindi.
18:41
22 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 1 Aralık tarihine adım adım yaklaşmakta. Her şey yolunda gider ve yeterince ETH stake edilirse 1 Aralık tarihinde Ethereum 2.0 için ilk adım atılmış olacak.

ETH 2.0 İçin Rekor Katılım

Bundan neredeyse 1 hafta önce birçok kripto para analisti Ethereum 2.0’ye geçişin erteleneceğini vurgularken şimdi ise işler değişti. Özellikle geçtiğimiz günlerde neredeyse saat başına 1.000 ETH stake edilmesi, bir anda toplam ETH miktarını inanılmaz bir şekilde arttırdı. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla gereken ETH miktarının %47’si stake edilmiş durumda ve neredeyse %50 seviyesine gelindi.

Ethereum 2.0 ağına geçilmesi için 8.661 ağ onaylayıcısının kaldığı görülüyor. Bu ana kadar 247.000’den fazla Ethereum yatırıldı ve bunların bir kısmını özel yatırım firmaları, bir kısmını balinalar, bir kısmını bizzat Vitalik Buterin ve ekibin kendisi yatırdı. 1 hafta öncesinde bütün umutlar tükenmiş olsa da 24 Kasım tarihine çok az bir süre kala ciddi miktarlarda ETH yatırıldı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

eth

277.152 ETH Lazım

Ancak hala Ethereum 2.0’ye geçiş için 277.152 ETH yani yaklaşık 150 milyon dolarlık fon yatırılması gerekiyor. Eğer iki günlük süre içerisinde gereken miktar toplanır ve 1 Aralık tarihine 7 gün kala her şey yoluna girerse, Ethereum fiyatı ciddi bir patlama yaşayabilir. Ethereum fiyatının bu patlaması için diğer bütün şartlar yerinde ve yatırımcıların sadece ETH 2.0’den gelecek haberi bekledikleri görülüyor.

Tabii ki lider kripto para birimi Bitcoin’in bugün yaşadığı sert düşüş, Ethereum fiyatını da olumsuz bir şekilde etkileyebilir. BTC/USD paritesi 18.000 doların altını geçici süreliğine de olsa test etti ve 17.700 dolar noktasına kadar geriledi. Ancak devamında görülen toparlanma hem BTC hem ETH için yükseliş sinyali verdi.

ETH Düşüşü de Gelebilir

Tabii ki bu durumun olumlu bir şekilde sonuçlanma ihtimalinin olduğu gibi, olumsuz bir şekilde sonuçlanma ihtimali de var. Eğer ETH 2.0 için 2 gün içerisinde yeterince Ethereum toplanamazsa gelen ertelenme haberi ile fiyat sert bir şekilde düşebilir. Fiyatın panik yaratması ve ETH’nin yeniden 500 dolar altına kadar inmesi, diğer kripto para birimlerini de etkisi altına alabilir.

Bu düşüşün gidişatı ise tamamen BTC fiyatının hareketlerine ve Ethereum 2.0’den gelecek habere bağlı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar