X

Ethereum (ETH) İçin 2018 Yılından Sonra Bir İlk!

Ethereum aramaları artmaya devam ediyor.
13:22
25 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), oldukça aktif bir ay yaşadı ve fiyatı 625 doların üstüne kadar çıktı. ETH/USD işlem çiftinin bu yükselişi, 625 dolar seviyesinden ve Bitcoin’in 19.600 dolar noktasından sonra döndü. Ancak Ethereum arama verilerine bakıldığında önde gelen kripto para biriminin 2018 yılından sonra ilk defa görülen bir seviyeye tırmandığı söylenebilir.

Ethereum 2.0 Hazır

Ethereum 2.0 için gerekli stake oranına ulaşılmasından sonra fiyatın düşmesi aslında beklenen bir gelişmeydi. Yatırımcılar bu haber gelene kadar alım yapmayı sürdürürken, bu haberden sonra satış baskısını arttırdı ve herkes 1 Aralık tarihindeki Ethereum 2.0 ana ağ lansmanını beklemeye başladı.

Ancak Google Trends verilerine göre Ethereum aramaları kesinlikle 2018 yılından beri en yüksek seviyeye ulaştı. Özellikle New York, Kaliforniya ve Washington içerisindeki Ethereum ilgisi hızlı bir şekilde artıyor. Aslında dünyanın geri kalan kısımlarında da Ethereum aramalarının hızlandığı ve bunun Bitcoin ile yarışır hale geldiği görülmekte.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ethereum

Ethereum Aramaları Zirvede

Ancak yine de 2018 yılındaki boğa sezonunda görülen Ethereum arama verilerinin henüz %20’sine yeni ulaşılmış gibi gözüküyor. Bu da hem Ethereum’un hem de diğer altcoinlerle lider kripto para birimi Bitcoin’in gidecek çok yolu olduğunu gösteriyor. Ethereum’un arama verilerinin 2 yıl sonra en yüksek seviyeye ulaşması önemli olsa da 2018 yılı ile kıyaslama yapıldığında FOMO’nun henüz oluşmadığı görülmekte.

Peki Google Trends verileri neden bu kadar önemli? Aslında artan ilgi ve sosyal medyadaki etkileşim ile kripto para fiyatlarının doğrudan orantıya sahip olduğu biliniyor. Bir kripto para birimi ne kadar fazla konuşuluyor ve ana akım kitlenin ilgisini çekiyorsa, o kripto paranın hacmi ve alıcısı da o kadar fazla olmakta.

Google Trends Verileri Fiyat İçin Ne İfade Ediyor?

Yani Google Trends verilerine göre bir kripto para birimi sosyal medya ile arama motorlarında ne kadar aktifse bunun fiyat hareketi de o kadar şiddetli olabilir. Tabii ki bu her zaman yukarı yönlü olmasa da yeni yatırımcıların ETH’yi aratması, fiyat için olumlu bir sonuç yaratacaktır.

Ethereum’a olan ilginin asıl artışının ise 1 Aralık tarihinden yani Ethereum 2.0 hayata geçirildikten sonra başlaması bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar