X

Ethereum (ETH) Fiyatı 700 Dolara Çıkacak Mı? Analist Cevapladı

Ethereum fiyatının yükselişi burada bitti mi?
20:44
11 Kasım 2020

Ethereum (ETH) fiyatı son 1 ay içerisinde ciddi bir yükseliş trendi sergiledi ve 400 dolar seviyesinin altından işlem görürken 461 dolar noktasına kadar çıkmayı başardı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Bitcoin (BTC) fiyatı 15.413 dolar seviyesinde iken Ethereum fiyatının 460 dolar seviyesinde olduğu görülüyor ve BTC’nin rallisi gerçekten de durma noktasına geldi.

Ethereum Fiyatı 500 Doları Aşabilecek mi? 

Ethereum ise gelen Ethereum 2.0’ye geçiş haberi ile ciddi bir yükseliş şansı yakalasa da bunun hala 2020 yılının rekor seviyesinin üstüne çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor. Geçtiğimiz Ağustos ve Eylül aylarında 490 dolar seviyesine kadar çıkan ETH’nin bu yıl 500 dolar üstüne ve hatta 700 dolarlık fiyat seviyesine kadar yükselmesi bekleniyordu. Ancak ETH 500 doların üstüne bir türlü çıkamadı.

Tanınan kripto para analistlerinden birisi olan Wolf ise ETH’nin 700 dolara kadar çıkacağını düşünüyor. Daha önce Bitcoin fiyatı için “V tipi toparlanma” tahmini yapan ve gerçekten de tahmininde haklı çıkan Wolf, Ethereum’un 700 dolara çıkacağında bir hayli iddialı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kripto para analisti bazı kişilerin Ethereum için daha düşük fiyatları bekleme yönünde çağrılarda bulunduğunu belirtirken, ETH fiyatının yakında 700 dolar seviyelerine kadar çıkacağını vurguladı ve “sadece izleyin” ifadesi ile bunda ne kadar iddialı olduğunu ortaya koydu.

eth fiyat

Buna yanıt veren bir takipçi ise Ethereum‘un bu yıl asla 700 dolara çıkamayacağını belirtti. OKpokp isimli kullanıcı Bitcoin 35.000 doları görmezse ETH’nin 700 dolara çıkmasının imkansız olduğunu belirttikten sonra bunun sebeplerini de paylaştı.

Takipçiye göre neredeyse 4 yıldır geliştirilen Ethereum 2.0 artık fiyatlandı ve fiyata daha fazla yükseliş getirmeyecek. Buna ek olarak bu geçiş sürecinde yani 1 Aralık belki de daha sonraki bir tarihte Ethereum 2.0’ye geçiş öncesinde 10.000 tane problemin çıkabileceğini belirten yatırımcı, ETH yatırımcılarını üzecek bir yanıt vermiş oldu.

ETH/BTC oranının azaldığını belirten Okpokp, bunun yerine YFI veya LINK gibi altcoinlerin öne çıkmaya başladığını da sözlerinin sonuna ekledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar