reklamı kapat

Ethereum Cüzdanı Kullanıcılarına Müjde

Ethereum cüzdanı MyEtherWallet açık kaynaklı bir Blockchain explorer’ını hayata geçiriyor.
21:30
11 Mart 2019

Ücretsiz ve açık kaynaklı Ethereum cüzdanı MyEtherWallet (MEW), EthVM Alpha isimli bir Blockchain explorer’ı başlatıyor. MEW kullanıcıları bir yandan özel anahtarlarını ve fonlarını kontrol ederken diğer yandan yeni explorer sayesinde Blockchain’le doğrudan etkileşime geçecek.

EthVM Alpha

MEW, Etherscan.io’ya rakip olacak EthVM Alpha’yı Ethereum test ağında başlattı. Kullanıcıların Blockchain tarihlerini, bakiyeleri, akıllı sözleşmeleri incelerken açık kaynak felsefesine bağlı kalmasına olanak tanıyacak şekilde tasarlanan EthVM Alpha’nın ana geliştiricisi Aldo Borrero:

Ethereum açık ve merkezsiz bir platform olacak şekilde geliştirildi. EthVM de aynı temel prensiplere saygı gösteriyor. Küresel bir topluluğun bu inanılmaz projeyi iyileştirme ve büyütmede bize yardımcı olmasını isteriz.

Bir MEW sözcüsünün iddiasına göre EthVM Alpha’nın Etherscan.io’ya rakip olmasının sebebi “açık kaynaklı olması, ek özellikler sağlaması ve toplulukla işbirliğini olumlu karşılaması.

Olga Kupchevskaya’nın Sözleri

MEW başkan yardımcısı Olga Kupchevskaya EthVM Alpha’nın neden gerekli olduğuna dair şu açıklamayı yaptı:

2017’de kripto paralara olan ilgide patlama yaşanması Blockchain dünyasına birçok yeni oyuncu kattı, aynı zamanda bu yeni kişileri şaşkına çevirdi. Sağlıklı bir teknolojik geliştirme ortamı yaratmak için ihtiyaç duyduğumuz şey, bu büyüyen topluluğa bilgi ve kaynak sağlayabilecek açık kaynaklı Blockchain araçları.

EthVM Alpha’yı geliştirmek MEW ekibi için bir sonraki belli adımdı. Dünyadaki herkesin, özellikle başlangıç seviyesindekilerin kripto paralarla etkileşim içinde olmasını istiyoruz. EthVM Alpha gibi açık kaynaklı bir explorer yalnızca kullanıcılar arasında kripto okur-yazarlığını teşvik etmeyecek, aynı zamanda herkese açık Blockchain verilerini uygulamalar üzerinden kolayca erişilir hale getirmek suretiyle bir bütün olarak ekosistemi ileriye götürecek.

Kaynak: Cryptoslate

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.