Reklam

Ethereum Classic’ten (ETC) Güvenlik Adına Büyük Hamle

Ethereum Classic, güvenlik ihlallerini ortadan kaldırmaya kararlı.
13:05
20 Eylül 2020
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Ortaya çıkan son bilgilere göre Ethereum Classic Labs, sürekli fazlaca güvenlik ihlali ile boğuşurken, %51 saldırılarına karşı savunmasını artırma umuduyla ChainSafe ve OpenRelay ile ortaklık kurdu.

Güvenlik İçin Ortaklık

Yapılan açıklamalara göre Ethereum Classic ve Core Dev Ekibi, güvenlik yanıtlarını geliştirmek ve test etmek için hem ChainSafe hem de OpenRelay ile birlikte çalışacak.

Ethereum Classic Labs’ın kurucusu ve başkanı James Wo, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda ortaklığın mantıklı olduğunu dile getirdi ve “OpenRelay ve ChainSafe, Ethereum Classic’i iyi tanıyorlar, birlikte çalışarak, blok zincirinde %51 saldırı sorununu ele alan en parlak beyinlerden bazılarına sahip olacaklar. Ekip çalışması, Proof-of-Work güvenlik sistemleri ve test ortamlarında ek uzmanlık getirecek.” ifadelerini kullandı.

Bunların yanı sıra OpenRelay, Ethereum Classic‘in “önerilen özellikler için pratik simülasyonlar ve modeller geliştirmesine, testnet altyapısını kurmasına ve testnet testlerini tasarlamasına ve uygulamasına” yardımcı olurken, ChainSafe ağı güvenli tutmak için birçok güvenlik önerisinin gözden geçirilmesi üzerinde çalışıyor.

Ethereum Classic, yalnızca Ağustos ayında en az üç %51 saldırısına uğradı. Bu saldırılar, OKEx gibi borsaların Ethereum Classic‘i, güvenliğini yükseltmezse ETC‘yi kaldıracağı konusunda uyarmalarına bile neden oldu. Güvenliğini artırmaya kararlı olan şirket, söz konusu düzenleme, hashpower kiralama şirketlerini sınırlayarak gelecekteki saldırıları durdurmanın anahtarı olabilir. Çünkü saldırılardan en az ikisinin NiceHash‘tan kiralanan hash gücünden kaynaklandığı ifade edilmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar