reklamı kapat

Ethereum Balinalarından Milyonlarca ETH Hareketliliği!

Ethereum balinaları son 15 saat içerisinde oldukça aktif!
19:00
25 Nisan 2020

Ethereum (ETH) 23 Nisan tarihinden bu yana oldukça hareketli anlar yaşıyor ve bunun yakın zamanda da biteceği düşünülmüyor. 195 dolarlık birim fiyata kadar yükselen ETH’nin haftanın ilerleyen günlerinde 200 doların üstüne çıkması bekleniyor.

Ethereum’un yükselişinin lider kripto para birimi Bitcoin’in 7.700 dolara kadar çıkması ile ilgisi olduğu düşünülürken ETH balinalarının da küçümsenmeyecek miktarlarda Ether transfer ettikleri gerçeği gözlerden kaçmadı. Özellikle son 15 saat içerisinde milyonlarca Ethereum gönderilmesi yatırımcıların kafasında soru işaretleri yarattı.

Ethereum Balinaları Yeniden Gündemde

Whale Alert isimli Twitter hesabının aktardığı bilgilere göre bugünün ilk saatlerinden itibaren toplamda 1.251.000’den fazla ETH transferi gerçekleştirildi. Toplamda 6 farklı büyük ETH işlemi yapıldığı ve bunların ortalamasının 140.000 ETH’den oluştuğu görülüyor. Bu da aslında tek bir balinanın farklı cüzdanlardan transfer yapmış olabileceğini düşündürtüyor.

Son 15 saatlik süre içerisinde yapılan yüklü ETH transferlerinin toplam değerinin ise 230 milyon dolardan daha fazla olduğu görülüyor. Bu da kripto para piyasasında fiyatları oynatabilmek için yeterli bir miktar konumunda.

ETH son 2 gündür Bitcoin’in yükselişi sayesinde artış elde etse de yıllık grafiğe bakıldığında ETH’nin yükselişinin ve performansının BTC’nin önüne geçtiği görülüyor.

Yıllık grafikte ETH’nin %44’lük bir artış getirdiği görülürken BTC sadece %4,9’da kaldı ve bu ETH’nin yükselişini daha da körükleyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.