reklamı kapat

Ethereum Arzının Yüzde 80’i Kârda: Düşüş Mü Geliyor?

Toplam Ethereum arzının %80'ini karlı duruma geçti.
15:21
12 Haziran 2020

Kripto para analiz firması Glassnode tarafından 10 Haziran tarihinde yayınlanan verilere göre, toplam Ethereum arzının %80’ini kâra geçmiş durumda ve bu sanılandan çok daha tehlikeli olabilir. Glassnode yayınladığı verilerde toplam Ethereum arzının bu yıl içerisinde üçüncü kez böyle bir kâr seviyesine çıktığını ifade etti.

Ethereum’da Kar Miktarı Zirveye Ulaştı

Buna rağmen kârlı konuma geçen Ethereum arzının %80’ini aştığı en son tarihte fiyatın 700 dolar seviyelerine çıktığını belirten Glassnode araştırmacıları, sert bir düşüş gelmezse ve bu direnç aşılırsa yine benzer bir olayın yaşanabileceğini ifade etti. Ancak eğer bu seviye kırılmazsa ETH’de yine sert bir düşüş geldiğine tanıklık edebiliriz.

Şu an için Ethereum fiyatlarını etkileyen en büyük faktörün ise kurumsal yatırımcılar ve Grayscale’in Ethereum fonu olduğu düşünülüyor. Grayscale’in Ethereum fonundaki ETH’ye endeksli hisselerinin fiyatı, normal piyasadaki spot ETH fiyatının %1000 üstüne çıkmıştı.

Yine de şu an hem Grayscale’in Ethereum fonundaki hisse fiyatlarının hem de spot piyasadaki ETH fiyatının ciddi bir düşüş yaşaması yatırımcıların da satış paniğine kapılmasına yol açabilir.

Buna ek olarak kurumsal ETH yatırımcılarına yönelik yapılan eleştiriler de yatırım miktarında azalmaya yol açabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.