reklamı kapat

Ethereum Ağında Önemli Büyüme: ETH Fiyatı Her An Hareketlenebilir

Ethereum ağında ciddi bir büyüme görüldü.
21:11
1 Ekim 2020

Ekim ayı, toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum da dahil birçok kripto para birimi için oldukça iyi bir başlangıç yaptı. Ethereum fiyatında son 7 günlük süre içerisinde %8 yükseliş yaşandı ve ETH/USD işlem çifti kritik direnç noktası 360 doların bile üstüne yükseldi.

Bunda lider kripto para birimi Bitcoin’in genel olarak piyasaya yönelik etkisinin payı olsa da asıl yükseliş sebebinin ise Ethereum ağındaki büyüme olduğu görülüyor. Kripto para araştırma firması Santiment tarafından açıklanan verilere göre son 12 günlük süre içerisinde Ethereum ağındaki büyüme ve aktif cüzdan adreslerinin sayısı önemli bir seviyeye yükseldi.

Ethereum Ağında Büyüme Görüldü

Santiment tarafından Twitter üzerinde paylaşılan verilere göre 1 Eylül tarihinden 16 Eylül tarihine kadar olan sürede Ethereum ağındaki günlük aktif cüzdan adreslerinin sayısı 338.375 olarak kayıtlara geçti. Ancak son 12 gün içerisinde aktif cüzdan adreslerinin ortalaması 389.947’ye kadar yükseldi  yani ağ %13 büyüdü.

Bu gelişme direkt olarak DeFi uygulamaları ile alakalı olma ihtimali taşısa da ağın genel olarak kullanım artışı elde etmesinin kesinlikle ETH için olumlu olduğu söylenebilir. Bu da ETH fiyatı için yeni bir hareketlenmeyi beraberinde getirebilir.


Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.