Ethereum (ETH) Rakibi Bu İki Altcoinin Fiyat Tahmini: ATOM ve Bu Altcoin!

Ünlü kripto yorumcusu, Ethereum (ETH) rakibi Cosmos (ATOM) ve bu altcoinin geleceğini yorumluyor.
15:00
3 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Coin Bureau isimli YouTube kripto yorumcusu, Ethereum (ETH) rakibi olan Polkadot (DOT) ve Cosmos (ATOM)’un fiyat grafiklerini ve beklentilerini yorumluyor. Üç ay önce bu analist, yine bu ikili için doğru tahminlerde bulunmuştu. Bu sefer yorumcu, bu iki altcoinler için bu tahminlerde bulunuyor.

Polkadot (DOT)

Coin Bureau, Polkadot’un taleplerinde itici bir güç olduğunu savunuyor. Kripto yorumcusu, özellikle son zamanlarda DeFi yani merkezi olmayan finans birimlerinin büyük bir teşvik fonu gördüğünü belirtiyor. Ayrıca Polkadot, parachain slot platformlarından da bir olumlu etki görüyor. DOT’un yaklaşık %55’lik hisseli arzının %30’u ticaret için kullanılabiliyor. Bu da talebin artmasına ve dolayısıyla DOT için daha fazla volatiliteye sebebiyet veriyor.

Ancak DOT’un piyasa değeri, kısa ve orta vadede oluşan dirençlere karşı 3 katından daha yükseğe çıkamaz olduğunu gösteriyor. Yani DOT, kripto yorumcusu Coin Bureau’ya göre en fazla 30 dolara kadar çıkabilir. Bu yazı yazılırken ise DOT, son 24 saatteki %1 kadar artışıyla 15 dolardan işlem görüyor.

Cosmos (ATOM)

Bunun yanı sıra kripto yorumcusu, genel anlamda kripto piyasasının çöküşünün artık engelleneceğini ve iyi bir büyüme öngördüğünü belirtiyor. Ek olarak Coin Bureau, Cosmos’un ekosistemindeki birçok projenin merkezi borsalar tarafından benimsenmemesine ve hatta listelenmemesine dikkat çekiyor. Kripto yorumcusu, ilginç bir şekilde bunun ATOM’a olan talebi daha çok artıracağını savunuyor.

ATOM, çoğunlukla orta ölçekli bir piyasa değerine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Yani böylece ATOM’un %100 artış yaşaması rakipleri Ethereum (ETH) gibi büyük piyasa değerine sahip altcoinler kadar zor gözükmüyor. Yorumcu, eğer ATOM, DOT ile aynı seviyede bir yatırım görseydi mevcut fiyatından 3 kat daha fazla sonuç verebileceğini söylüyor. Yorumcu, ATOM’un ekosistemdeki büyüme hızına oranla 5x yapabileceğini ancak kendini borsalarda ispatlayamadığı sürece bunu başarıya dönüştüremeyip olayı aksine çevirebileceğini de iletiyor. Bu yazı yazılırken ise ATOM, son 24 saatteki %8’in üzerindeki artışıyla yaklaşık 18,8 dolardan işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar