X


EOS Platformu İlk Stabil Coin’ine Kavuştu: CarbonUSD

CarbonUSD (CUSD) EOS platformuna eklendi.
16:00
12 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

New York merkezli Blockchain startup’ı Carbon-12 Labs geliştirdiği CarbonUSD token’larının EOS platformuna eklendiğini duyurdu.

Carbon ilk olarak Ethereum platformunda 12 Ekim 2018’de boy göstermişti. CarbonUSD sabit fiyatlı ve 1:1 oranında dolar fiyatına sabitlenmiş bir kripto para. Carbon CEO’su Sam Trautwein’in açıklamalarına göre itibari para birimi tabanlı hibrit bir yaklaşımla CarbonUSD oluşturuldu. Trautwein CarbonUSD hakkında şöyle konuştu:

İtibari para destekli token’lar anında dönüştürülebildiği için genellikle başlangıcından itibaren güvenilir oluyor ancak ölçeklendirilebilir olmuyor. Yapısal olarak bu token’lar birçok tarafın elinde bulunduğu için başarısız olma ihtimali de yüksek oluyor. Eğer denetleyici banka, güvenilen şirket, akıllı sözleşme denetleyicisi ya da yazılım sağlayıcısı bir hata yaparsa bütün sistem çökebilir. Eğer bir stabil coin yaygınlaşırsa oldukça gerginleşir. Örneğin düzenleyicilerin dikkatini çeker ve ufak detaylar yüzünden cezalandırılabilir. Tether’a baktığımızda görüyoruz ki fazla yaygınlaştığı için uygunluğunu yitirdi. Bir gecede Wells Fargo tarafından para yatırıp çekmek imkansız oldu. Eski bir paradigma içerisinde yeni bir paradigma oluşturmak zordur. Biz iki en iyi yolu seçtik ve bugün ve yarın için en ideal ürünü oluşturmaya çalıştık. Geçiş kademeli ve saydam olacak, kullanıcılar isterlerse itibari para birimleri çözümlerini kullanmaya devam edebilecek.

9 Kasım’da CarbonUSD EOS platformuna eklendi. EOS’un giderek büyüyen bir platfom olduğunu belirten Trautwein stabil coin’lerin ekosistemin kritik bir parçası olduğunu sözlerine ekledi.

EOS merkezli merkezi uygulama ve Blockchain tabanlı en büyük ansiklopedi olarak tanıtılan Everpedia’nın kurucularından Sam Kazemian, stabil coin’lerin önümüzdeki 6-18 aylık süreç içerisinde kripto para piyasasının en önemli öğeleri haline geleceğini ve boğa sezonunun başlamasına neden olacağını dile getirdi. Kazemian Carbon’un en çok gelecek vadeden stabil coin’lerden biri olduğunu ifade etti.

Kaynak: Cryptoglobe

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar