X


EOS.IO Yaratıcısı Ağ Çöküşünden Sonra Konuştu!

EOS'un tıkanmasından sonra Block.one'dan açıklama geldi.
08:00
14 Kasım 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

EOS ağı özellikle son haftalarda yeni bir airdrop nedeniyle ciddi anlamda yoğunluk yaşadı ve yer yer tıkanmalara bile ev sahipliği yaptı.

EIDOS isimli yeni bir kripto para biriminin airdrop’u, ağdaki CPU kullanımını yüzde 10.000 arttırarak daha önce ağda görülmeyen bir zincirleme reaksiyona sebep oldu ve bu durum Coinbase kripto para borsasının araştırmacılarının bile dikkatini çekti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Yaşanan tıkanıklık ve sosyal medyadaki eleştirilerden sonra EOS.IO Blockchain ağının arkasındaki ekip Block.one ilk defa sessizliğini bozarak bir açıklamada bulundu. Sirkülasyondaki bütün EOS miktarının yüzde 9,5’una sahip olan Block.one, EOS ağında sağlıklı güncellemeler yapılması için oy haklarını kullanacaklarını vurgulayarak değişimin yaklaştığı mesajını verdi.

Bu açıklamaya rağmen Block.one’ın yaptığı eylemin Twitter üzerinden #EOSGOV etiketini paylaşmak olması, birçok EOS yatırımcısından tepki gördü ve ağ hala tıkanma noktasına çok yakın bir seviyede gözükmekte. Block.one yönetimi ise yatırımcıların sesini duymak istediklerini ve ağı nasıl geliştirebilecekleri konusunda beraber eyleme geçmeyi hedeflediklerini ifade etti.

İçerik Rehberi

EOS Merkeziyetsizliği

Özellikle başka kripto para projeleri tarafından merkeziyetsiz olmaması ile eleştirilen EOS, bir blockchain ağı olarak değil de bulut tabanlı bir veri merkezi olarak görülmekte. Kullanıcıların ve Süper Temsilcilerin CPU satın alarak ağda rahatlıkla daha fazla söz sahibi olabildiği EOS, kesinlikle önümüzdeki günlerde ciddi bir değişim yaşayacak gibi duruyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar