En Büyük Kripto Paralar Arasında Mücadele Kızıştı! Sıralama Değişti!

En büyükler arasındaki mücadele kızışıyor. İlk 10 kripto para arasında sıralama değişti.
14:30
14 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para arasında yoğun bir mücadele var. Sıralama değişti. Temmuz ayında başlayan toparlanma altcoinlerin %100’ü aşan kazançlar elde etmesine neden oldu. Mayıs ve haziran ayında aşırı satılan kripto paralar Terra iflasının dolaylı etkilerinin de ortadan kalmasıyla rahat nefes alıyor. Bitcoin uzun bir aranın ardından 25.000 doları aştı.

Cardano (ADA)

XRP’yi sıralamada geçen ADA yaklaşık 19,7 milyar dolarlık piyasa değeriyle altıncı sırada yer alıyor. CoinMarketCap verilerine göre ADA yaklaşık 88 milyon dolarlık piyasa değeri farkıyla XRP’nin önünde bulunuyor. 24 saatte %70 oranında işlem hacmi artışı yakalayan Cardano (ADA), Vasil hard fork öncesinde beklendiği üzere yatırımcıların akınına uğruyor. Piyasa değerine göre en büyük PoS akıllı sözleşme platformu ay sonu kritik bir ağ yükseltmesinden geçecek. Vasil hard forkun Cardano ekosisteminin büyümesinde çarpan etkisi olabilir.

ADA, 0,5472 dolarlık kilit bir direnç seviyesini kırdı ve şu anda son 24 saatte neredeyse yüzde 8 artışla 0,5583 dolardan işlem görüyor. Yüzde 2’den daha az bir artış gören XRP’den daha iyi performans gösterdi ve XRP yazı hazırlandığı sırada 0,3814 dolardan işlem görüyor.

Cardano (ADA) Yorum

Son birkaç saatte. CoinMarketCap’e göre işlem hacmi %70’in üzerinde artan ADA ağdaki işlemlerde de önemli bir büyüme gördü. Son 24 saatte Cardano ağında 75.000 işlem yapıldı. Forbes’a göre Cardano, “blockchainlerin interneti” olmaya çalışan bir blockchain platformudur ve beşinci sıraya yükselebilmek için 1,5 dolar seviyesini aşmak zorunda. Birkaç gecikme ve ertelemeden sonra Cardano’nun geliştiricisi Input Output, Twitter’da Vasil Hard Fork için Mainnet’in yayınlanmadan önce güvenli bir şekilde yürütülmesi ve yönetilmesi gerektiğini açıkladı.

Vasil için 3 önemli gösterge izlenecek ve bunlar tamamlandığında büyük güncelleme gerçekleştirilecek. Hoskinson yakın zamanda yaptığı açıklamada daha fazla gecikme olmayacağı konusunda topluluğa söz verdi. Peki hangi 3 gösterge izlenecek?

  • Ana ağ bloklarının %75’inin son Vasil düğüm adayı tarafından oluşturulması gerekiyor.
  • Mevcut likiditenin aslan payını temsil eden yaklaşık 25 borsaya dahil edilmesi gerekiyor.
  • Son olarak, önde gelen Cardano tabanlı merkezi olmayan uygulamaların (dapps) 1.35.3 düğüm sürümüne yükseltmesi gerekiyor.

Cardano yatırımcıları heyecanla Vasil hard forkun gerçekleşmesini ve ekosistemin büyümesini bekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar