Elon Musk Tepki Gösterdi, Binance CEO’su Zhao Yanıt Verdi!

Ünlü milyarder Elon Musk, spam botlarından yakınarak Twitter'a tepki gösterdi. Musk'ın tepkisine Binance CEO'su Changpeng Zhao'dan yanıt geldi.
12:55
6 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ünlü milyarder Elon Musk, yakın tarihli bir tweet’inde, attığı tweet’lerin altının kripto para botlarıyla dolup taşıyor olmasından yakındı ve dev kripto para borsası Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao‘yu (CZ) taklit eden sahte bir hesabın ve attığı birden fazla tweet’inin yer aldığı ekran görüntüsünü örnek gösterdi.

Binance CEO’su Yanıt Verdi

Elon Musk’ın sahte Twitter hesaplarından ve tweet’lerinin altına attığı yanıtlardan yakındığı tweet’inde soruna ilişkin olarak Binance‘ın CEO’su CZ’yi taklit eden bir hesabı ve tweet’lerini örnek göstermesi dikkat çekti.

Musk’ın tweet’ine gülerek yanıt veren CZ,”Kabul ediyorum. Sadece bu gerçek.” yazdı.

Ünlü milyarderin sahte hesaplardan yakındığı tweet’i şu anda sosyal medya devi Twitter ile zorlu bir yasal savaşa girişmiş olduğu göz önüne alındığında tesadüf gibi durmuyor.

Elon Musk ile Twitter Arasındaki Savaş

Twitter yönetim kurulu, Musk’ın sosyal medya devini Haziran ayında 44 milyar dolara satın alma teklifine yeşil ışık yakmış ancak Tesla’nın patronu, Temmuz ayında sosyal medya devinin spam botlarının sayısını doğru bir şekilde bildiremediğini iddia ederek büyük anlaşmadan çekildiğini açıkladı. Ayrıca, dolandırıcılıkla suçlayarak sosyal medya devine tepki gösterdi.

Musk’ın anlaşmadan çekilmesiyle dumura uğrayan Twitter yönetimi, anlaşmanın mahkeme kararıyla uygulanması için dava açtı. Musk’ın ve Twitter’ın Ekim ayında mahkemeye çıkması bekleniyor. Sağladığı bilgi sızıntıları ile yakından takip edilen Peiter Zatko, son gelişmelerin ardından Musk’ın mahkemeden duruşmayı en az bir ay ertelemesini talep ettiğini bildirdi.

Musk, sosyal medya devi ile giriştiği yasal savaştan önce sık sık Twitter üzerinden yürütülen kripto para dolandırıcılığı sorunlarına dikkat çekmesiyle gündeme geliyordu. Ünlü milyarder, ilk olarak 2018 yılında en büyük altcoin Ethereum‘u kullanarak çalışan spam robotlarından şikayet ederek gündeme gelmişti. Sorunun bugün de hiç değişmeden devam ediyor olması ise Twitter’ın gerçek bir önlem almadığı şeklinde yorumlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar