Elon Musk Geri Döndü! Tek Bir Tweet’i ile Altcoin Yüzde 20 Yükseldi!

Tesla'nın kurucusu ünlü milyarder Elon Musk, köpeği hakkında tweet attı ve popüler köpek temalı altcoin'lerden Floki Inu'nun (FLOKI) fiyatı hızla yükseldi.
13:50
1 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler köpek temalı kripto para Floki Inu‘nun (FLOKI) fiyatı, ünlü milyarder Elon Musk’ın Twitter’da ondan bahsetmesinin ardından hızla yükseldi. Öte yandan altcoin’deki yükseliş, Elon Musk’un Dogecoin veya Bitcoin ile ilgili yaptığı son açıklamalarının ardından kripto para piyasaları üzerindeki etkisinin oldukça sınırlandığı ve hatta tükenme noktasına geldiğini gösterdi.

Altcoin’de Elon Musk Etkisi

Elon Musk, Vikings dizisindeki bir karakterden adını verdiği sevimli köpeği Floki’den bahsederek, yatırımcıları aynı adı taşıyan Floki Inu (FLOKI) adlı bir kripto para satın almaya teşvik etmeyi başardı. Musk’ın tweet’inin ardından altcoin‘in fiyatı yaklaşık bir saat içinde yüzde 20 yükseldi.

Floki Inu, zaten iyi bilinen popüler köpek temalı kripto paralardan Dogecoin (DOGE) ve  Shiba Inu‘nun (SHIB) bir kopyası, ancak popüler Vikings dizisinden de dolayı farklı bir önyargıya sahip. Başlangıçta eğlenme amacıyla piyasaya sürülen bu tip altcoin’ler günümüzde aktif olarak bir ödeme aracı olarak kullanılıyor ve hatta bazılarının kendi DeFi altyapıları üzerinde çalıştıkları görülüyor.

Floki Inu (FLOKI) Nedir?

Floki Inu yatırımcılar tarafından az bilinen bir proje değil ve kendi tanıtımı için oldukça fazla çaba gösteriyor. Örneğin ünlü boksör Tyson Fury, projenin sembolü olan Vikings miğferi takan bir köpek resminin bulunduğu bir tişörtü giymesiyle büyük ses getirmişti. Projenin kendisi de aktif olarak tanıtım ve pazarlama yapmakla meşgul. Proje, ABD’den Londra’ya, Fransa’dan Türkiye’ye kadar dünyanın pek çok noktasında reklam afişleri ile tanıtım yaparken, kripto para borsalarından listeleme alınması için büyük kripto para borsalarıyla düzenli olarak görüşmeler yapılıyor.

Diğer şeylerin yanı sıra, Floki Inu ekibi dün FlokiFi kanadı altındaki ilk şirket içi DeFi protokol projesi olan Project L’yi açıkladı. FlokiFi tüm proje ekosistemi olsa da Project L, ERC20, BEP20 ve ERC-1155 ağlarında yatırımcıların varlıkları stake etmesine ve yatırım yapmasına izin veren bir kripto para dolabı çözümü olarak öne çıkıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar