Reklam

Elon Musk Altcoin’e Olan Desteğini Yineledi!

"Full Send" podcast'inin son bölümüne konuk olan Tesla CEO'su Elon Musk, en büyük köpek temalı kripto para Dogecoin'e (DOGE) desteğini yineledi.
13:15
5 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

“Full Send” podcast’inin son bölümüne konuk olan Tesla CEO’su Elon Musk, en büyük köpek temalı kripto para Dogecoin‘e (DOGE) desteğini yineledi. Ünlü milyarder, genel olarak kripto paralarla ilgili bir soruya “Açıklası, esas olarak DOGE’u destekliyorum” yanıtını verdi.

“Gerçek Bir Fayda Var”

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, Dogecoin’i “mem ve köpekler” olmasından dolayı desteklediğini de tekrarladı. Dogecoin her ne kadar eğlence amaçlı piyasaya sürülen bir kripto para olarak tasarlanmış olsa da Musk’a göre gerçek bir fayda sunuyor.

Dogecoin’in işlem kabiliyetinin Bitcoin’den daha yüksek olduğunu ifade eden Musk, köpek temalı kripto paranın enflasyonist olmasının aslında iyi olduğunu çünkü kripto paranın geçerli bir işlem para birimi haline gelebileceğini kaydetti. Buna göre, insanlar altcoin’i biriktirmek ve fiyatların takdir edilmesini beklemek yerine gerçek hayatta harcama yolundan gidebilirler.

Musk’ın Şirketlerinin DOGE’a Olan Desteği

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Ocak ayında ticaret için Dogecoin kabul etmeye başladı. Musk’ın yönetici koltuğunda oturduğu uzay aracı üreticisi SpaceX de Mayıs ayında aynı şeyi yaptı. Ünlü milyardere ait başka bir şirket olan The Boring Company, geçen ay ödemelerde DOGE kabul etmeye başladı.

Musk’ın Dogecoin‘e olan sevgisini, diğer tüm büyük kripto paralardan daha düşük performans göstererek, zirveden yüzde 90’dan fazla düşmesine rağmen sürdürüyor. Haziran ayında milyarder, altcoin‘i bir piramit şeması olarak pazarladığı iddiası ile dava edilmesinden kısa bir süre sonra daha fazla DOGE aldığını tweet’lediği görüldü.

Öte yandan son mali raporunda Tesla’nın elindeki BTC‘leri sattığını açıklaması kripto para topluluğunun tepkisini çekti. Tesla, 1.5 milyar dolarlık satın alımıyla 2021’in başlarındaki büyük boğa koşusunun ateşini artırmaya yardımcı olmasının ardından geçen ay Bitcoin’lerin çoğunu sattığını duyurdu. En büyük kripto paranın fiyatı, Tesla’nın elindeki BTC’lerin büyük çoğunluğunu açıklamasından beklendiği kadar etkilenmedi.

8 Mayıs 2021 tarihinde Elon Musk’ın desteğiyle 0,7376 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) kaydeden Dogecoin, o tarihten beri değerinin yüzde 90’ından fazlasını kaybetti. DOGE, yazım sırasında günlükte yüzde 4 yükselişle 0,06919 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar