Ekonomist: En Büyük Altcoin Kalabalığın Beklentisine Meydan Okuyacak

Real Vision CEO'su ve ekonomist Raoul Pal, Ethereum'un (ETH) makro koşullar altında yeniden hizaya gelmek için başka bir düzeltmeden önce bir fiyat rallisine girebileceğini iddia etti.
11:11
2 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Real Vision CEO’su ve ekonomist Raoul Pal, en büyük altcoin Ethereum‘un (ETH) makro koşullar altında yeniden hizaya gelmeden önce başka bir düzeltmeden önce bir fiyat rallisine girebileceğini iddia etti.

Kabalık Duyarlılığı

Eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, “genel duygunun”, makro koşulların çok zayıf olduğu ve ETH’nin yeni bir düşük seviyeye geri döneceğini veya son dip seviyesini tekrar test edeceğini işaret ettiğini belirtti. Ancak Pal, Ethereum’un büyük olasılıkla kalabalığın duyarlılığına karşı hareket edeceğine inandığını da ekledi:

Benim önsezim, en yüksek acı yolundan gitme ihtimalinin daha yüksek olduğu. Hedge fonları, ETH’nin bin 800 ila 2 bin doları aşması ihtimaline karşı satın almak için çaba gösteriyor. Katılmamayı göze alamazlar. Bu seviyenin üzerinde kurumsallarla birlikte bireysel yatırımcılar da zorlanmaya başlayacak. 2 bin 200 ila 2 bin 300 dolar benim için kilit nokta… Bunun kırılımı ya The Merge öncesi ya da The Merge sonrası olur. Herkes geri döndüğünde piyasalar makroya bağlı olarak yeniden yükselmeden önce sert bir şekilde düzeltmeden geçebilir.

The Merge, Ethereum’un iş kanıtı (Proof of Work) sisteminden hisse kanıtı (Proof of Stake) sistemine geçişini ifade etmektedir. Ethereum geliştiricileri, The Merge’in şu an için 19 Eylül’de gerçekleşmesinin planlandığını söylüyor.

ETH, yazım sırasında bin 594 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto para, son 24 saat içinde yüzde 5,79 düştü.

ETH için Beklentiler

Pal, ayrıca kripto para piyasalarının M2 para arzı tarafından yönlendirildiğini de belirtiyor. M2 para arzı, kabaca dolaşımdaki toplam para miktarı artı paraya yakın veya kolayca nakde çevrilebilen yüksek likiditeye sahip nakit olmayan varlıkları ifade etmektedir. Pal’a göre M2 “geri dönmek üzere” ve kripto paralar bu geri dönüşü kokluyor.

Pal, ayrıca Ethereum’un son zamanlarda Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans gösterdiğinin de altını çizerek, “ETH, BTC karşısında adeta patlıyor.” dedi.

Makro gurusuna göre, Ethereum’un Bitcoin’e (ETH/BTC) karşı yükseliş momentumu büyük olasılıkla güçlü temel büyümesi ile destekleniyor:

Bu, üstün mevcut ağ etkileri ve ağ etkinliği tarafından yönlendiriliyor.

Öte yandan Pal, kenarda oturan yatırımcıların ve trader’ların Ethereum harekete geçtiğinde katılmaya yönlendirileceğini yineleyerek şu sonuca varıyor:

Benim önsezim, piyasanın (hisse senetlerinde de olduğu gibi) düşük ağırlıkta olduğu ve acı eşiğinin daha yüksek olduğu. Ancak bu sadece daha kısa vadeli düşünceler.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar