reklamı kapat

E-Ticaret Devi Litecoin’i Ekledi: LTC 100 Dolara Koşacak Mı?

İsviçre’nin e-ticaret devi Digitec Galaxus, ödeme yöntemi olarak Litecoin'i platformuna ekledi.
09:00
4 Nisan 2019
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Kripto para piyasası rüzgarı da arkasına alarak tüm hızıyla yükselişe devam ediyor. Yalnızca birkaç ay öncesiyle karşılaştırdığımızda dahi birçok para birimi dolar karşısında yatırımcısına  %100’lük kazanç sağladı bile. Piyasa yaklaşık 15 aydır ayı sezonunun kahrını çeken kripto para yatırımcılarının yüzünü yeniden güldürmeyi başarabilecek mi?

Coinmarketcap verilerine göre kripto paraların piyasa kapitalizasyonu 181 milyar dolara dayanmış durumda. Kripto para piyasası 2018 yılının Kasım ayındaki seviyelerine tekrar geri döndü. Bitcoin’de ise geçtiğimiz yılın ardından ilk kez 5 bin dolar seviyesi görüldü. Bitcoin dışında en can alıcı yükselişlerden biri de Litecoin’de yaşanıyor.

Hatırlanacağı üzere Litecoin geride bıraktığımız aralık ayında 20 dolar bandına kadar sürüklenmişti. Popüler kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesine 360 dolarla ulaştığını hesaba katarsak bu neredeyse %93’lük bir değer kaybı anlamına geliyordu. Blok ödülü yarılanmasının yaklaşması ve Mimble Wimble protokolüne geçişin etkisiyle yeniden şahlanan Litecoin haberimizin hazırlandığı sırada 83,91 dolar bandında hareket ediyordu.

Litecoin 100 Doları Geçecek Mi?

Litecoin için en önemli seviyelerden biri de 100 dolar seviyesi. Litecoin 100 dolar seviyesine yeniden ulaşabilir mi bilinmez ancak İsviçre’nin e-ticaret devi Digitec Galaxus’un ödeme yöntemi olarak Litecoin’i platformuna eklemesi popüler kripto para biriminin performansını olumlu etkileyebilir. Digitec Galaxus cephesinden yapılan bir açıklama şu şekilde:

Kripto paraları ödeme yöntemi olarak ekleme fikri her zaman aklımızdaydı ancak bunun için çok büyük bir çaba sarf etmemiz gerekiyordu. Ancak biz Datatrans ve Coinify ile bunu daha kolay yoldan halletmenin formülünü bulduk.

Digitec Galaxus

İsviçre merkezli e-ticaret devi Digitec Galaxus, Litecoin dışında 7 farklı para birimini daha ödeme yöntemi olarak platformuna ekledi. Digitec Galaxus’un platformuna eklediği kripto para birimleri şöyle: BTC, BCH, BSV, ETH, XRP, TRX, NEO

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.