Dünyaca Ünlü Kripto Para Şirketi Raporladı: “Açık Ara Galip!”

Kripto para ekosisteminin önde gelen şirketlerinden biri raporlarda, piyasaların bu isim için "açık ara galip" ifadelerini kullandı!
01:00
3 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Arcane Research’den bir kıdemli analist, kripto para ekosisteminin devlerinden birinin geçen yılın “açık ara galibi” olduğunu, iflaslar ve çöküşlerin denizinde dimdik ayakta durduğunu ileri sürdü.

Binance Başarısı

Kripto para piyasalarının önde gelen şirketi Arcane Research’un kıdemli analisti Vetle Lunde son raporlarında, hacim bakımından dünyanın en büyük borsası olan Binance’in 2022 yılı içerisinde borsalar arasında açık ara galip geldiğini öne sürdü. Şirket yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Ticaret faaliyeti açısından nasıl bakarsanız bakın, Binance kripto para pazarına hakim. Spot hacmin %92’si, küresel sürekli hacmin %66’sı, küresel sürekli açık faizin (OI) %49’u, BTC sürekli/vadeli işlem hacminin %61’i ve BTC sürekli/vadeli açık faizin %30’unu kapsıyor.

Bununla birlikte BinancLunde, kripto para borsası Binance’ın Bitcoin (BTC) için işlem ücretlerini kaldırmasından bu yana, borsasının mevcut konumda %92 ile BTC işlem hacmine tamamen hakim olduğunu belirtti. Popüler şirket açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Tek bir borsanın benzer bir şekilde hakim olduğu bir dönem bulmak için Mt. Gox’un en parlak zamanlarına kadar geri gitmemiz gerekiyor. Binance, 2022’nin açık ara galibi.

Önde Gelen Rakip

Öte yandan analist ayrıca önde gelen borsa Binance’in 2022 yılının diğer önemli başarılarını da listeledi. Kıdemli analist Binance’ın 2022 için başarılarını şu şekilde sıraladı:

Yılın ek Binance ödülleri:

  1. Stablecoin pazarında alınan pazar payı.
  2. Binance Chain (BNB), BTC ve ETH’den çok daha iyi performans gösteriyor.
  3. İstihdamda açık bir aykırılık oldu ve birçok rakibin iş gücünün yarısını işten çıkardığı bir yılda çalışan yığınını ikiye katladı. Veya iflas etti.

Binance’in aksine kripto para endüstrisi, FTX’in çöküşü ve Coinbase ve ByBit’in işten çıkarılması da dahil olmak üzere tarihi bir iflas ve başarısız şirket dalgasına tanık oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar