X


Dolce Gabbana, Elon Musk’a Taç Giydirmek İstiyor! Kripto Kralı Olacak Mı?

Elon Musk tacı giymeyi kabul edecek mi?
22:53
26 Eylül 2021

Kendini daha önce Doge Father olarak sıfatlandıran ve Dogecoin topluluğu tarafından onursal başkan ilan edilen Elon Musk’a değişik bir teklif geldi. İtalyan moda devi Dolce & Gabbana Tesla CEO’su Elon Musk’ın Doge Crown’a sahip olması durumunda kripto kralı olarak tanınmasını önerdi. Şimdilik Elon Musk konuyla pek ilgili gibi görünmüyor.

Kripto Kralı Kim Olacak

Polygon tabanlı UNXD ile moda devi ortaklaşa bir proje başlatmıştı. Dolce & Gabbana ilk NFT eserini basmış ve buna Doge Crown ismini vermişti. Yedi mavi safir ve 142 pırlanta içeren bu taç Domenico Dolce ve Stefano Gabbana tarafından tasarlandı. Taç bir süredir açık artırmada ve sahibini bekliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Açık artırmayı kazanan kişi yukarı tacın fiziksel halini, 4K animasyon versiyonunu ve 4K hareketsiz versiyonunun sahibi olacak. Son teklifi ethmad isminde bir kullanıcı verdi ve 501.819 dolardan NFT yeni teklifini bekliyor. Yaklaşık 4 gün sonra müzayede sona erecek ve taç sahibini bulacak.

Yukarıda Dolce & Gabbana tarafından Elon Musk için paylaşılmış davet Tweetini görüyorsunuz. Şimdilik Dogecoin topluluğunun isteğine rağmen Tesla CEO’su Elon Musk’ın ilgisini çekmeyi başaramadılar.

Elon Musk ve Kripto Paralar

Bundan 3-4 ay geriye gittiğimizde herkes Elon Musk’ın kripto paralardan uzak durması konusunda hemfikirdi. Yaptığı FUD’lar ve saçma açıklamaları kripto paraların çok daha volatil günler yaşamasına sebep oldu. En büyük zararı Çin yasaklarından önce verdi ve Çin hükümetini adeta destekler şekilde büyük düşüşe zemin hazırladı. Bu hareketinden dolayı birçok analist Elon Musk’ın Çin’de kolayca Tesla satabilmek için ÇKP ile anlaştığını bile yazdı.

Sonrasında fiyatı 29.000 dolardan 53.000 dolara kadar çıkaran ikinci yükseliş dönemi başladı. Bu mini boğa sezonunda da Elon Musk’ın parmağı vardı. The Bitcoin Word etkinliğinde oldukça ılımlı açıklamalar yapan Elon Musk bunu takip eden 10 gün içinde fiyatın yukarı yönlü hareketinin başlamasını sağladı. Ancak halen yenilebilir enerjiye geçen madencilere rağmen Tesla’nın yeniden Bitcoin (BTC) kabul edeceğini açıklamadı.

Şimdilik Dogecoin yatırımcıları hariç tüm kripto para topluluğu Elon Musk’ın sosyal medyada SpaceX roketlerini paylaşmasını kripto konuşmasına tercih ediyor. Hatırlarsanız Musk beni çok kızdırıyorsunuz ve tüm Bitcoin (BTC)’lerimi (TESLA dahil) satmama sebep olacaksınız tarzında açıklamalar yapmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar