Dogelon Mars (ELON) İlk 100’e Girdi! Yeni Shiba Inu (SHIB) Olabilecek Mi?

Dogelon Mars (ELON) büyümeye devam ediyor. İlk 50'ye girebilecek mi?
21:20
31 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasa değerine göre en büyük 100 kripto para arasına giren Dogelon Mars (ELON) popülerliği artan şaka coin pazarından payını alıyor. Shiba Inu (SHIB) kısa sürede fiyatını 10 kat artırmış ve memes token pazarının toplam değerini 80 milyar dolara taşımıştı. Peki Dogelon Mars (ELON) yükselişi devam edecek mi?

Dogelon Mars (ELON)

Son 48 saat içinde, Dogelon Mars (ELON)’ın piyasa değeri %56 arttı. Güncel piyasa değeri 1,2 milyar dolar olan Dogelon Mars (ELON) en büyük 91’inci kripto para oldu. Bu yükseliş Doge ve SHIB’in ilk 10’daki yerini almasını takip eden günlerde geldi.

Maksimum arzı 1 katrilyon olan ELON bu açıdan Shiba Inu (SHIB)’ya benziyor. Ancak toplam arza dikkat ederseniz SHIB’in iki katı olduğunu görebilirsiniz. Bu durum fiyatın ulaşabileceği maksimum seviye konusunda bazı şüpheleri güçlendiriyor.

Yeni Shiba Inu (SHIB) Olabilecek Mi?

Bununla ilgili konuşabilmek için Shiba Inu (SHIB)’in son birkaç ayını incelememiz gerekiyor. Bir şaka coin olarak yola çıkan SHIB bu süre zarfında kendi swap projesini hayata geçirdi. Bunun yanı sıra NFT odaklı önemli çalışmalar yaptı. Yani sadece şaka coin olmanın ötesinde topluluğuna fayda üretebilen bir yatırım haline geldi.

Ancak Dogelon Mars (ELON) için bunları söylemek mümkün değil. Üstelik toplam arzın 1 katrilyon yani rakibinin iki katı olması da dikkat çekicidir. Buna göre 0.000002084 dolar olan mevcut fiyatın çok daha ciddi artış göstermesi pek olası görülmüyor.

Proje, Elon Musk’ın Dogecoin’i Marsa göndereceğim söylemiyle hype yaptı. Ancak Dogecoin harici diğer altcoinlerde olduğu gibi bu projeyle Elon Musk’ın herhangi bir ilişkisi bulunmuyor.

Dogelon Mars (ELON)’ın internet sitesinde şöyle bir ifade bulunuyor.

“…Dogelon Mars, ailesiyle birlikte barış içinde yaşayacağı Mars’ın güzel kırmızı kumlarında doğdu. Genişleyen kolonilerini galaksideki tüm yaşama refah getirecek bir teknoloji merkezine dönüştürmek için birlikte çok çalıştılar. Bu gelişme, genç Dogelon Mars’ı zaman ve uzayda geriye doğru kovalayacak ve Dünya gezegenine sığınacak…”

Bu ifadeden yola çıkarak Dogelon Mars (ELON)’ın metaverse konusunda ileride çalışmalar yapabileceğini düşünebiliriz. Onu diğer şaka coinlerden ayıracak olan en muhteşem özelliği bu olabilir. Eğer bu noktada çalışma yapılacağını duyurursa ve güçlü bir ekip oluşturabilirse Dogecoin ve SHIB topluluğunun da akınına uğrayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar