reklamı kapat

Dogecoin’in Kurucusundan Ortadan Kaybolma Kararı!

Dogecoin'in kurucusu olan Jackson Palmer, sosyal medyadan çekilme kararı aldı.
12:00
21 Nisan 2019

Toplam piyasa hacmine göre en büyük 26. kripto para birimi olan Dogecoin (DOGE), sadece toplam piyasa hacmiyle değil aynı zamanda kripto para ekosistemi içerisindeki ünü ve popülaritesi ile de adından sık sık söz ettirmekte. Bilindiği üzere DOGE geçtiğimiz günlerde ünlü girişimci Elon Musk‘ın taktirine mazhar olmuş ve anında ciddi bir yükselişe geçmişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Dogecoin Kurucusu Sosyal Medyadan Çekildi

Dogecoin’i çok sayıda yeni kripto para biriminin piyasaya çıkması hakkında eleştiri ve espri olarak üreten Jackson Palmer ise, geçtiğimiz günlerde enteresan bir şekilde adeta sosyal medyadan kayboldu. Palmer daha önce de Dogecoin ile onu üretmekten başka hiçbir bağının olmadığını ve elinde hiçbir DOGE yatırımı tutmadığını kesin bir şekilde dile getirmişti. AMBcrypto kaynağının aktardığı habere göre ünlü kurucu ilk olarak YouTube üzerindeki bütün videolarını yayından kaldırdı. Daha sonra Twitter hesabını korumalı konuma getirip, sadece 18 tweet kalana dek bütün gönderilerini sildi ve takipçi sayısını da 3’e indirdi.

Aktarılan bilgilere göre, normalde kripto paralar ve teknoloji hakkında çeşitli tartışmalara giren Palmer, geçtiğimiz hafta içerisinde kimlik politikaları ve buna benzer politik konularda da tartışmalara girip, oldukça kötü yorumlar aldı ve hesaplarını gizli konuma getirmesinin arkasındaki temel sebep bu. Daha sonra konu hakkında açıklamalarda bulunan Palmer, YouTube kanalını silmesinin ve Twitter hesabını korumalı konuma almasının temel sebebinin, kötü amaçlı kişilerin onun adını istenmeyen amaçlarla kullanması olduğunu dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun