X


Dogecoin (DOGE) Ne Zaman Yükselecek: On-Chain Veriler Ne Diyor?

Analistlere göre Dogecoin de (DOGE) on-chain veriler, kar durumundaki yatırımcılarla ilgili veriler bir boğa sinyaline işaret ediyor.
13:42
21 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

IntoTheBlock’tan elde edilen verilere göre Dogecoin (DOGE) getirileri, Mayıs ayı başındaki fiyat düşüşünün ardından %50’nin altına geriledikten sonra hafifçe artarak %53’e yükseldi. Buna ek olarak analistlere göre on-chain veriler, kar durumundaki yatırımcılarla ilgili verilerin bir boğa sinyali verdiğini ifade ediyor.

Dogecoin Verileri

Dogecoin’i bir yıldan fazla bir süredir elinde tutan adreslere atıfta bulunan Dogecoin “hodlers” göstergesi şu anda %62 seviyesinde bulunuyor. Elde edilen verilere göre adreslerin %33ü varlıklarını bir yıldır elinde tutarken %4’ü bir aydan kısa süredir cüzdanlarında DOGE bulunduruyor.

Yapılan açıklamalara göre çoğu Dogecoin sahibinin orta ya da uzun vadeli yatırımcılar oldukları görülüyor. Dolayısıyla bu yatırımcıların yeni DOGE alımı yapabilecekleri de düşünülüyor. Ayrıca DOGE için önemli gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor.

Örneğin; İsviçreli üst düzey bir saat üreticisi olan TAG Heuer, bir duyuruya göre BitPay ile ortaklık yoluyla ödeme olarak “Dogecoin dahil” kripto para birimlerini kabul ettiğini duyurdu. TAG, minimum kripto harcama gereksinimi olmadan müşterilere işlem başına 10.000 ABD Dolarına kadar imkan tanıyor.

Dogecoin Fiyatı

DOGE fiyatı tüm piyasa ile birlikte düşüş hareketleri sergilemeye devam ediyor. Yazının kaleme alındığı sırada 0,08 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde %1,8 düşüş yaşayan DOGE’nin son 1 haftada %5,5’in ve son 2 ayda da %39’un üzerinde geri çekilme yaşadığı görülüyor.

Analistlere göre ise DOGE’de yaşanan gelişmeler rağmen kripto para biriminin toparlanabilmesi için genel piyasa görünümünün yükselişe geçmesi gerekiyor. Ayrıca analistler Bitcoin ve tüm piyasada toparlanmanın 1-2 ay alabileceğini ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar