Dogecoin (DOGE) Herkesi Şaşırtabilir! Shiba Inu (SHIB) 2022 Fiyat Tahmini!

En büyük iki meme coin kritik bölgede bulunuyor. Dogecoin yatırımcıları büyük bir fırsat yakalayabilir.
22:30
28 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

En büyük kripto para birimi yeniden 48.000 doların altında ve yılı kan kırmızı kapatmaya kararlı görünüyor. Fiyat bugün Binance borsasında 47.650 dolara kadar düştü. Dogecoin (DOGE) ise yeniden 0,17 dolara gevşedi, peki bu geri çekilme kısa vadeli bir ödül getirebilir mi? Shiba Inu (SHIB) 1 dolar olamayacak bu şimdilik kesin, ancak 2022’de en fazla kaç dolara ulaşabilir?

Dogecoin (DOGE) Herkesi Şaşırtabilir

DOGE fiyatı bugün 0,1716 dolara kadar düştü ve yazı hazırlandığı sırada 0,1748 dolardan alıcı buluyor. RSI yeniden nötr bölgenin altına düştü ve satış baskısı kendini hissettiriyor.  Dört saatlik grafikte Dogecoin aşırı satış bölgesine düştü. Yaklaşık 1 hafta önce benzer bir durumu yaşamıştık ve fiyat 0,16 dolara gevşemişti. Her düşüşün bir dönüşü var diyerek daha sonrasında 0,19 dolara zıpladı.

Aralık ayı fiyat hareketi, DOGE’nin 0.16 ile 0.19 dolar arasında bir aralık oluşturduğunu gösteriyor. Bu, 0.158 ve 0.152 dolar aralığındaki fiyat sapmasının uzun vadeli yatırımcılar için önemli bir alım fırsatı olabileceğine işaret ediyor. Dogecoin, önümüzdeki haftalarda güçlü bir satış baskısı ile karşı karşıya kalabilir ve 0,16 dolar alanını talepten arza çevirebilir. Bu daha az olası bir senaryo olsa da yine de bir olasılıktır. Riski seven yatırımcılar 0,16 dolar seviyesinin altında alım yaparak risk-ödül denklemine göre kazançlar elde edebilir. Elbette bu çok risklidir ve Dogecoin’in yeniden 0,19 dolara ulaşacağını söyleyen bir hukuk maddesi bulunmuyor.

Shiba Inu (SHIB) 2022 Fiyat Tahmini!

Bu yılın en parlak yıldızlarından olan SHIB imkansızı başardı. Dogecoin killer olarak doğdu ve birkaç saatliğine de olsa birçok kez Dogecoin’i market sıralamasında gerisinde bıraktı. Kısa süren tahta oturuşları onun başarına gölge düşüremez. Nisan ayında 8 sıfırlı fiyatıyla yok olup bir shit coin gibi görünen Shib, artık en büyük ikinci meme coindir.

Yazı hazırlandığı sırada SHIB o kadar da kötü bir seviyede bulunmuyor. Fiyat 0,000035 dolardan alıcı buluyor ve 0,000035 dolarlık kritik bölge halen korunuyor. RSI aşırı satış bölgesinde, elbette bunda Bitcoin’in çakılması etkili oldu. Önümüzdeki yıl yeniden 0,000055 dolarlık direnç aşılırsa 0,000094 ve 0,000118 dolarlık hedefler gerçekleşebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar