Kripto Para Piyasasında Satış Baskısı Devam Ediyor: Bitcoin ve Ethereum’daki Güncel Görünüm!

Günün ilk saatlerinde aşağı yönlü bir ivme kazanarak 47.800 dolar fiyat seviyelerine gerileyen Bitcoin, kritik destek seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı.
00:00
29 Aralık 2021
Piyasa Çakıldı! Altcoin'lerde Son Durum Ne? AVAX, HOT, BTT ve SOL
Okuma Süresi: 2 Dakika

51.000 dolar fiyat seviyelerinden bu yana yaşadığı değer kayıpları ile birlikte aşağı yönlü bir ivme kazanan Bitcoin, günün erken saatlerinde yeniden düşüş hareketleri kaydetmeye başladı ve 47.300 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Lider kripto para birimindeki bu değer kaybı, piyasayı da olumsuz anlamda etkiledi. Bu bağlamda Ethereum, kaydettiği aşağı yönlü fiyat hareketlerinin ardından 3.800 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin, 51.000 dolar fiyat seviyelerinden bu yana kaydettiği değer kayıpları ile birlikte yıllık kapanışa günler kala önemli ölçüde güç kaybetti. Günün erken saatlerinde aşağı yönlü bir ivme kazanan Bitcoin, 48.000 dolar destek seviyesini de kaybederek 47.300 dolar fiyat seviyelerine geriledi ve bir sonraki destek seviyesi olan 45.000 dolar fiyat bandına yaklaştı. Bitcoin‘de 47.300 dolar fiyat seviyelerinin kaydedilmesinin hemen ardından piyasadaki satış baskısı bir miktar azaldı ve bu bağlamda Bitcoin, kaydettiği son fiyat hareketlerinin ardından 47.800 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Ethereum (ETH)

Piyasadaki düşüş eğilimine paralel olarak kaydettiği değer kayıpları ile birlikte kritik destek seviyelerini kaybeden Ethereum, son haftalarda aşağı yönlü bir ivme kazandı. Ethereum‘daki bu düşüş ivmesi, günün ilk saatlerinde kaydedilen fiyat hareketleri ile de önemli ölçüde hız kazandı. 3.800 dolar fiyat seviyelerinde yönünü aşağı çeviren Ethereum, kritik bir destek seviyesini daha kaybederek 3.795 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi.

Bitcoin’deki Kritik Destek ve Direnç Seviyeleri

Analistler, piyasadaki düşüşlere ilişkin bu hafta yaptıkları değerlendirmelerde, Bitcoin adına kritik destek seviyelerine dikkat çekti. BTC’de 42.000 dolar fiyat seviyelerinin altında kaydedilebilecek bir günlük kapanışın, piyasadaki düşüşleri devam ettirebileceğini ifade eden analistler, yükselişlerin devam edebilmesi adında da kısa vadede 51.000 dolar fiyat seviyelerinin aşılması gerektiğini vurguladı. Ek olarak birçok kripto para analisti, piyasanın toparlanması ve Bitcoin’in yukarı yönlü ilerlemesi durumunda ise 55.000 dolar fiyat seviyelerinde bir satış baskısı oluşabileceğine de dikkat çekti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI