Dikkat! Santiment Raporladı: Ripple (XRP) Bunlara Hazırlıklı Olun!

Özet

  • Kripto para piyasalarının önde gelen veri analiz platformundan Ripple (XRP) adına kritik rapor! Altcoinde yükseliş ivmesi sürecek mi?
21:05
28 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Santiment’in son tweet’i, Ripple’ın (XRP) sosyal hakimiyetinin hızla yükseldiğini ve kripto para alanındaki popülaritesini yansıttığını ortaya koydu. Bu artışın kredisi, geçen haftaya göre yaklaşık %30 büyüme kaydeden XRP’nin fiyat hareketine verilebilir.

XRP’da Yükselen Metrikler!

CoinMarketCap’e göre XRP, 25 milyar doları aşan piyasa değeriyle, yazının kaleme alındığı tarihte 0,484 dolardan işlem görüyor. XRP rahat bir boğa rallisi yaşarken, XRPL’nin ağ istatistikleri düşmüş görünüyor. Ağda gerçekleştirilen toplam işlem sayısı, 19 Mart’taki ani artışın ardından düşüşe geçti. Defter başına işlem sayısı da son birkaç gün içinde benzer bir düşüş eğilimi izledi. XRP yükselmeye devam ederken, XRPL bundan faydalanacak mı? XRP’nin popülaritesi, yeni kullanıcıları XRPL’ye çekmeye yardımcı olabilir.

XRPSCAN verilerine bakıldığında, ağda etkinleştirilen yeni hesap sayısının Mart ayında arttığı görüldü. Hesaplar arttıkça, gelecekte işlem sayısında da bir sıçrama olabilir. Ayrıca oluşturulan günlük XRPL güven satırı miktarı son zamanlarda arttı ve bu durumda daha fazla kullanım olduğunu gösteriyor. XRP defteri, token’ları depolamak için güven hatları adı verilen yapıları kullanır. XRP Defterinin başka birini istemediği bir token’ı tutmaya zorlama yasağı, güven hatları aracılığıyla uygulanır.

XRP Fiyat Tahmini!

XRP fiyatında daha yüksek bir sıçrama da XRPL için faydalı olabilir. XRP’nin zincir üstü metrikleri ele alındığında, bu durumun oluşma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor. Örneğin, XRP birikimi önemli ölçüde arttı ve bu da balinaların token’a olan güvenini gösteriyor. Messari’nin verileri tarihsel verileri tamamlıyordu. Birkaç gün önce, Ripple ağındaki balina işlem sayısı 18 Mart’tan bu yana birkaç yüksek seviyeye ulaştı. Ağırlıklı duygular da olumlu tarafa doğru kaydı ve bu da yatırımcıların XRP’ye olan güvenini gösterebilir.

Santiment’in tablosuna göre, XRP’nin MVRV oranı da önemli ölçüde arttı ve önümüzdeki günlerde fiyatında daha fazla artış olduğunu gösteriyor. XRP’nin hızı, token’ın daha yüksek bir hareketini gösteren bir artış kaydetti. Buna ek olarak, Binance fonlama oranından da anlaşılacağı gibi, XRP’nin türev piyasasındaki talebi de arttı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI