X


Dfinity’nin Projesi Internet Computer Token’den İnanılmaz Başlangıç

ICP, an itibarıyla sekizinci en büyük kripto para.
23:24
11 Mayıs 2021

The Internet Computer token (ICP), Coinbase Pro’da listelenmesinin ardından kısa sürede büyük bir sıçrama yaşadı. ICP, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla top 10 listesinde 8. sırada kendine yer buluyor.

ICP Önde Gelen Kripto Para Borsalarında Listelendi

Internet Computer token (ICP), yaklaşık 24 saat önce Coinbase Pro’da listelendi ve Coinmarketcap’te piyasa değeri sıralamasında top 10’e hızlı bir giriş yaptı. Sıralamada altıncılığa kadar tırmanan ICP, an itibarıyla sekizinci en büyük kripto para konumunda yer alıyor. Dfinity Vakfı’nın yönettiği projenin ürünü olan ICP, 47 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

ICP token, piyasaya sürülmesinin ardından Binance, Huobi Global ve OKEx gibi önde gelen kripto para borsalarında listelendi. ICP, saatler içerisinde 700 doların üzerine kadar tırmandı. Popüler token, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 372 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ICP, bir akıllı sözleşme platformu olarak tanıtılırken en popüler uygulamaların Blockchain versiyonlarını güçlendirmek için tasarlanmıştır. Internet Computer yaratıcısı Dominic Williams, proje için iddialı hedeflerini açıkladı. Williams, projesinin bir gün “insanlığın yazılım geliştirmek adına tercih ettiği birincil bilgi işlem platformu” olacağına inanıyor. İddialı isim, bu vizyonuyla önde gelen yatırımcılardan 102 milyon dolarlık fon sağladı.

Analistler Kararsız

Bununla birlikte ICP’nin dalgalı fiyat hareketleri ve piyasa değeri konusundaki belirsizlikle birlikte analistler popüler token’ın önümüzdeki dönemlerde nasıl bir yol izleyeceği konusunda kararsız.

Bu inanılmaz rekabet ortamında Dfinity, yeni bir paradigma sunarak kendisini farklı kılmak istiyor. Ancak son günlerin en çok konuşulan kripto paraları Dogecoin (DOGE) ve Shibu Inu Token (SHIB) çılgınlığının ortasında piyasa gündemine oturan ICP’nin önümüzdeki dönemlerde dikkatli takip edilmesi gereken token’lar listesine girmesi başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Emre
    1 ay önce

    Kripto paralara USD EURO gibi bakmanız çok komik. Projenin ne olduğu hakkında en ufak bir bilgi bile vermeden sadece değerini yazıyorsunuz.

    2