reklamı kapat

Dev Bitcoin Balinasından Sert Ethereum ve DeFi Eleştirisi

DeFi uygulamaları Ethereum için sanıldığı kadar yararlı mı?
15:04
25 Nisan 2020

Ethereum (ETH) ekosisteminin en çok heyecan yaratan unsurlarından birisi merkeziyetsiz finans uygulamaları (DeFi) olarak biliniyor. DeFi, özellikle geçtiğimiz günlerde duyulan saldırı haberleri sonrasında gündeme bir anda hızlı bir giriş yapmıştı. Daha önce ETH fiyatını uçurabilecek bir gelişme olarak yorumlanan DeFi uygulamalarının şimdilerde anıldıkları tek şey ise güvenlik zaafları oldu.

Bitfinex kripto para borsası üzerinde neredeyse her ay en çok kazanan Bitcoin balinası olarak bilinen Joe007 de imBTC isimli DeFi platformuna yapılan saldırı ile Lendf.me DeFi uygulamasına yapılan 25 milyon dolarlık saldırı sonrasında eleştirsel bir açıklamada bulundu.

DeFi Uygulamaları Sanıldığı Kadar Kullanışlı Mı?

Joe007, hiçbir DeFi uygulamasının aslında lider kripto para birimi Bitcoin’in güvenlik ve sağlamlık seviyesine ulaşamayacağını vurguladı. DeFi uygulamalarının sadece pazarlama ürünü olduğunu belirten ünlü balina, bu protokollerin aslında hiçbir işe yaramayan “zırvalar” olduklarını belirtti.

Gerçek dünyada DeFi uygulamalarının sıfır kullanıma sahip olduğunu belirten Joe007, Ethereum’un en büyük özelliğinin DeFi olduğunu savunanlara da çok sert bir cevap vermiş oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.