Dev Analiz Şirketi Herkes Yanılıyor Dedi! Bitcoin Buraya Gidecek!

Herkes bunu beklerken kripto şirketi tam tersinin yaşanabileceği konusunda uyarıyor.
18:43
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin fiyatı devam eden olumsuzlukların ortasında 22.300 dolar seviyesini tutmak için mücadele ediyor. Ancak başarılı olabilmiş değil. Powell’ın konuşması ve bu hafta gelecek yeni haberler risk iştahını zayıflatıyor. Bu da yatırımcıların daha fazla düşüş beklentisine girmesini sağlıyor. Peki önde gelen kripto analiz şirketine göre Bitcoin nereye gidecek?

Kripto Analiz Şirketi Açıkladı

Geçen hafta piyasa genelinde yaşanan kripto düzeltmesinin ardından Santiment, hafta sonu piyasa katılımcıları arasında korku, şüphe ve paniğin (FUD) arttığını yazdı. Sosyal medyada artan FUD yatırımcıların risk iştahını adeta bıçak gibi kesti. Fed’in %6’lık tavan faiz açıklayacağına dair söylentilerden tutun bankaların kripto para şirketlerine uygulamayı planladığı ambargoya kadar birçok iddia dolaşıyor. Tüm bu iddialar yatırımcılara korku pompalıyor ve fiyat düşüşünü destekliyor.

Santiment şunları yazdı;

“Santimentfeed’in şimdiye kadar kaydettiği en yüksek FUD seviyelerinden birine neyin katkıda bulunabileceğini ölçmek zor. Ancak “#cryptocrash” hashtag’i sosyal platformda trend olduğu için olumsuz duyarlılıktaki büyük artış Twitter’dan geliyor gibi görünüyor. Tipik olarak, piyasalardaki bu olumsuzluk seviyesinden faydalanabilirsiniz ve bu tür ezici bir düşüş hissi, eleştirmenleri susturmak için güzel bir sıçramaya yol açabilir”.

Yani herkesin düşüş beklediği ortamda Bitcoin’in sürpriz bir şekilde yükselmesi Santiment analistlerini şaşırtmayacak.

Kripto Paralar Son Durum

Kral kripto para birimi yazı hazırlandığı sırada 22.300 dolarda bulunuyor ve altcoinler her geçen saat düşmeye devam ediyor. Kripto paraların kümülatif değeri eğer 1 trilyon 40 milyar dolar seviyesini geri alamazsa 955 milyar doları test edecek gibi görünüyor. Bu da yatırımcıların altcoinlerde %10’u aşan kayıplar yaşayabileceği anlamına gelir.

Haftanın en büyük kaybedeni %24’lük erimeyle KLAY oldu. Onu yaşadıkları yükselişle herkesin gözünü kamaştıran RPL, STX ve MINA izliyor. Üç altcoin de son 7 günde ortalama %20’lik kayıplar yaşadı. Elbette en büyük 100 kripto para arasında yüz güldürenler de var. Kripto dışındaki gelirlerini %4 artırmak için harekete geçen MKR Coin haftaya %12,7’lik kazançla devam ediyor.

Kripto paraların 24 saatlik işlem hacmi ise 34 milyar dolara kadar geriledi. Bitcoin piyasa hakimiyeti %42,4 seviyesinde bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar