X

DeFi Yatırımcıları Dikkat: Bu Hata 1 Milyon Dolara Mal Oldu!

Son günlerin popüler projelerinden Swerve'e yatırım yapmak isteyen 1 kullanıcı bir milyon dolar kaybetti.
18:23
8 Eylül 2020

DeFi balonunun patladığı düşünülürken Swerve isimli yeni bir proje 4 gün içerisinde inanılmaz bir toplam piyasa değerine ve kilitli token miktarına ulaştı. Çoğunlukla Asya içerisindeki yatırımcıların ilgisini çeken Swerve, dün ise oldukça ilginç bir olaya konu oldu ve şu an projenin Telegram kanalı tam anlamıyla çalkalanıyor.

DeFi sektörüne yeni giriş yaptığı ve acemi olduğu belli olan bir kullanıcı,  1 milyon dolar değerinde stablecoin’i yanlışlıkla projenin kontrat adresine gönderdi ve olaylar çığırından çıktı. Normalde Swerve projesinni token kontrat adresine değil, ilgili cüzdan adresine gönderilen fonlar böylelikle yatırımcının elinden uçup gitti.

1 Milyon Dolarlık USDT, Yanlış Adrese Gitti

1 milyon dolarlık USDT gönderimi tahmin edileceği gibi bütün sektörde yankı uyandırdı ve Tether yönetimi de işe dahil oldu. Normalde geri dönüşü olmayan bu fonların Tether yönetiminin araya girmesi ile beraber iade edilebileceği açıklandı. Tether ve Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino konu hakkında yaptığı açıklamada müşteri temsilcisi ile iletişime geçildiğinde fonların geri döndürülme şansı olduğunu vurguladı.

Bu olay tatlıya bağlanmış olsa da aslında kripto para sektöründeki DeFi yatırımının özellikle acemiler için ne kadar riskli olduğu bir kere daha görülmüş oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar