DappRadar Önemli Bir Adım Atıyor! Web 3.0 Hazırlıkları Tam Gaz Devam!

Önde gelen DApp platformu yeni bir adım attı.
22:40
26 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Henüz DappRadar lansman tarihini açıklamasa da bir yerel token çıkaracağını duyurdu. Girişim Web 3.0 yönetimini desteklemek için yerel token çalışmalarına başladı. Merkezi olmayan uygulama (DApp) ve NFT’ler için analitik ve portföy takibi sağlayan popüler platform yeni bir sürece giriyor.

DappRadar (RADAR) Token

DappRadar, yerel bir yönetim tokeni olan RADAR‘ı piyasaya sürmenin yanı sıra, merkezi olmayan bir iş modelini yeniden yapılandırılacak bir şirket duyurdu. Girişim 2018 yılından bu yana faaliyetini sürdürüyor ve aylık 600 bini aşkın tekil ziyaretçiyi ağırlıyor. DappRadar 8300’den fazla merkezi olmayan uygulama ve 27 protokole de ev sahipliği yapıyor.

Somnium Space’deki bir metaverse etkinliği sırasında duyurulan haber yoğun ilgi gördü. Dönüşümün arkasındaki amaç, DappRadar‘ın ekosistemini küresel bir izleyici kitlesine genişletmek ve kendisini dünyanın önde gelen DApp mağazalarından biri haline getirmektir.

DappRadar‘ın kurucu ortağı ve CEO’su Skirmantas Januskas, topluluk liderliğindeki bir platform olasılığına ilişkin bakış açısını paylaştı:

“Adem-i merkeziyetçilik, başarımızın tam merkezinde duruyor ve bunu bir sonraki seviyeye taşımak doğru olan şey DappRadar‘ın gerçek merkezsizleştirilmesidir. Topluluğu yakınlaştırmak gelecek yıllarda başarılı kalmanın tek yoludur”.

Token’in ana amacı yönetimi topluluğa dağıtmaktır.

RADAR Token Ne İşe Yarar

Token lansman tarihiyle ilgili ayrıntılar açıklanmasa da Cuma günü yapılan resmi bir duyuru, varlığın karar süreçlerinde kullanılacağını ve kullanıcıların kullanıma sunulduktan sonra “katkıları ve katılımları için ödüllendirileceğini” öne sürüyor.

12 Temmuz’da şirket, varlık takas işlevleri için yerel bir token’ın tanıtılmasını savunan yorumlara yanıt vererek, “Çok sayıda girişimi araştırıyoruz, olası bir token bunlardan biri” demişti. Yönetim tokeni olarak çalışacak RADAR aynı zamanda girişimin finanse edilmesine de katkı sağlayacak. Merkeziyetsiz birçok girişim DAO satışlarıyla hem topluluklarını diri tutuyor hem de projelerini fonluyor.

DappRadar‘ın 2,33 milyon dolarlık başlangıç ​​fonu Eylül 2019’da gerçekleşti ve diğerlerinin yanı sıra önde gelen risk sermayesi yatırımcıları Prosus Ventures ve Blockchain.com Ventures tarafından bu yıl Mayıs ayında 5 milyon dolarlık A Serisi yatırım turu yapıldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar