reklamı kapat

Craig Wright Eski Yoldaşı Roger Ver’e Dava Açabilir

Bitcoin SV’den Craig Wright, eski yoldaşı Roger Ver’e dava açmaya hazırlanıyor.
14:00
3 Mayıs 2019

‘Fake Satoshi’ Craig Wright piyasada tüm dikkatleri tekrar üzerine çekmeyi başardı. Kendi fikrine katılmayan herkesi mahkemeye vermeye başlayan Wright şimdi de eski yoldaşı, Bitcoin Cash destekçisi Roger Ver’e dava açmaya hazırlanıyor.

Onur Kırıcı Yayın

Wright’a yakın CoinGeek’in haberine göre Roger Ver Craig Wright’ın avukatlarından Londra’da düzenlenen bir kripto para etkinliğinde yasal bir belge aldı. Etkinlik resmi olmayan bir toplantı olarak düzenlendi, ancak Ver etkinlikte ‘onur kırıcı yayın yapma’ iddiasıyla alakalı bir uyarı aldı.

Craig Wright söz konusu yayına ilişkin suçlamasını Ver’in bir videosuna dayandırıyor. Roger Ver “Craig Wright’a Özel Mesaj” başlıklı videoyu ilk olarak 15 Nisan’da YouTube’a yükledi. Daha sonra video kaldırıldı. Coingeek’in iddiasına göre Ver videoda tam olarak şöyle konuştu: “Craig Wright bir yalancı ve dolandırıcı. Hadi beni dava et. Tekrar.”

Beklenen Özür

Ver’in etkinlikte Wright’ın avukatlarından aldığı uyarıda özür bekleniyor, bu özrün gelmemesi halinde kendisinin aleyhinde dava açılacağı belirtiliyor. Şu anda Japonya’da yaşayan Ver, Utoday’in haberine göre Twitter takipçilerinden birinin uyarısı üzerine videoyu kaldırdı. Bu uyarı, Japonya yasalarına göre karalayıcı içerik yayınlamanın cezasının 3 yıla kadar hapis olabileceği yönündeydi.

Öyle görünüyor ki Wright şimdi Ver’den özür dilemesini bekliyor ve Ver’e ‘dava açma’ tehdidinde bulunuyor. Yalnızca bu da değil; resmi belgeye göre Ver’den 100 bin pound değerinde tazminat ve bir daha bu şekilde suçlamalarda bulunmaması isteniyor.

Ver şu ana dek Wright’tan özür dilemedi ve bunun ileride gerçekleşme olasılığı görece düşük. Dolayısıyla süreç sonunda Wright muhtemelen Ver’e dava açacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun