Cosmos (ATOM) Grafiklerinde Son Durum! Tahminler Hangi Yönde?

Cosmos (ATOM) grafiklerini ele alan analistler kripto para biriminin fiyatında etkili olacak kritik destek ve direnç seviyelerini açıkladı!
01:12
17 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cosmos ağının yerel token’ı olan ATOM’un fiyatı 16 Aralık tarihinde bu yana artış kaydetti. Kripto para biriminin yukarı yönlü hareketi 3 Şubat tarihinde 15,45 dolara kadar yükseldi ve uzun vadeli alçalan direnç çizgisinden kırılmaya neden oldu. Peki, kripto para birimini önümüzdeki günlerde nasıl bir fiyat hareketi bekliyor?

ATOM Fiyat Analizi!

ATOM fiyatı 16 Aralık tarihinde yaşanan yükseliş ardından bir gerileme yaşadı ancak azalan sonrasında direnç çizgisinde sıçradı ve bunu destek olarak onayladığı belirtiliyor. Günlük göreceli güç endeksi’ndeki (RSI) düşüş eğilimi, yaşanan aşağı hareketten önce geldi. Ancak sapma trend çizgisinin hala sağlam olduğu belirtiliyor. Yukarı yönlü hareketin devam etmesi için ATOM’un bu trend çizgisini kırması gerekebilir. Varsayılan senaryo gerçekleşirse, ATOM fiyatı muhtemelen 15.50 dolar direncinin üzerine çıkacak ve 20 dolar seviyesine kadar yükselebilir. Ancak kripto para biriminin fiyatı alçalan direnç çizgisinin altına gerilerse, bir sonraki destek seviyesi olan 11,50 dolara kadar gerileyebilir.

Bununla birlikte kısa vadeli altı saatlik fiyat hareketi ele alındığında Cosmos fiyatının yükselen bir destek hattından kırıldığını belirtiliyor. Yaşanan düşüş muhtemelen beş dalgalı bir yukarı yönlü hareketin sonunu işaret edebilir. Ayrıca ATOM fiyatı düşüşe geçmeden ve düzeltmeyi tamamlamadan önce 15 dolardaki yükselen destek hattına doğru yükselişini sürdürebilir. Ancak uzmanlara göre düzeltmenin sona ermesi için en olası seviye, 0,5-0,618 fib geri çekilme destek seviyeleri olan 11,13-11,95 dolar arasında olacaktır. Daha sonrasında fiyat artışın devam edebileceği belirtiliyor.

ATOM’da Kritik Seviyeler!

Öte yandan 8,43 dolar seviyesinin altına bir gerileme, uzun vadeli yükseliş görünümünü geçersiz kılabilir ve ATOM fiyatının 5 dolara yükselişine neden olabilir. Kripto para biriminin 2 Şubat tarihindeki zirvesi olan 15,45 doların üzerine bir artış, Cosmos fiyatını 20 dolara doğru yönlendirebilir. Sonuç olarak uzmanlara göre Cosmos fiyatının gerilemeden ve 11.12-11.95 dolar arasındaki düzeltmesini tamamlamadan önce 15 dolara yükselmesi bekleniyor. Ancak 15,45 doların üzerinde bir kırılma, bu düşüş tahminini geçersiz kılabilir ve ATOM fiyatının 20 dolara gerilemesine neden olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar