X


Coinbase’de Hack Önlemi! O Coinin Bütün İşlemleri Durduruldu!

Coin Metrics'te ağ verisi ürün müdürü Lucas Nuzzi , “BSV büyük bir %51 saldırısından geçiyor. Dün bir saldırı girişiminden sonra, bugün 11:46'da ciddi bir hash gücü serbest bırakıldı ve saldırganlar başarılı oldu”
14:33
4 Ağustos 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Amerika’nın en büyük kripto para borsası Coinbase, %51 ağ saldırısıyla karşı karşıya kaldıktan sonra Bitcoin SV işlemlerini durdurdu. Coinbase bir blog yazısı aracılığıyla “Bugün BSV’de meydana gelen %51 saldırısı nedeniyle tüm BSV işlemlerini durduruyoruz” dedi.

Saldırganlar Başarılı Oldu

Coin Metrics’te ağ verisi ürün müdürü Lucas Nuzzi , “BSV büyük bir %51 saldırısından geçiyor. Dün bir saldırı girişiminden sonra, bugün 11:46’da ciddi bir hash gücü serbest bırakıldı ve saldırganlar başarılı oldu”

Yapılan araştırmalara rağmen saldırının bitip bitmediği henüz belli değildi, ancak Coin Metrics’in en son güncellemesine göre yapılan bir açıklamada, “FARUM bugün BSV ağında saat 11:45 %51 saldırısı tespit etti.” Bilgisi aktarıldı.

Hileli Zincirin Geçersiz Olarak İşaretlemesi Gerekiyor

Bitcoin Association ayrıca, BSV ağına yönelik devam eden organize hazırlanmış saldırıya yanıt olarak, Bitcoin Association, düğüm operatörlerinin hileli zinciri geçersiz olarak işaretlemesini tavsiye ediyor. Bu, düğümü derhal dürüst madenciler tarafından desteklenen zincire döndürmeye yardımcı olacaktır ve saldırganların zincirinin kilitlenmesine neden olacaktır.

Bitcoin SV, Bitcoin Association tarafından yapılan açıklamaya göre doğru zincirle paralel olarak rekabet eden bir blok zincirinin oluşturulduğu düzenlemeyi içeren 4 saldırı gördü.

Bitcoin Cash ve Bitcoin SV, Bitcoin Cash protokolünde önerilen teknik güncellemeler hakkındaki görüş farklılıklarından dolayı Kasım 2018’de yolları ayırdı. Bitcoin’in vizyonunu hayata geçirme misyonu kapsamında projenin ismi “Satoshi Vision” veya BSV olarak seçildi. Lider BCH madencilik şirketi CoinGeek ve diğer madencilerin isteği üzerine yaratılan kripto para, madenciler için doğrudan BCH uygulama seçimi sağlamayı ve şirketlerin güven içinde uygulama ve web site geliştirmesini amaçlıyor. CoinGeek Mining’in sponsorluğunu yaptığı Bitcoin SV projesi, Craig Wright‘ın sahibi olduğu nChain tarafından geliştirilmeye başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar