X


Chiliz Yorum: CHZ Fiyatı Düşüş Senaryosuna Mı Hazırlanıyor?

Chiliz fiyatı felaket senaryosuna hazırlanıyor olabilir.
18:01
9 Nisan 2021

Son dönemin en popüler kripto para birimlerinden biri olan Chiliz (CHZ), 12 saatlik grafikte azalan bir paralel kanalın içerisinde işlem görüyor. CHZ boğaları fiyatı 0.50 doların üzerine çıkarmaya çalışıyor ancak bu çaba mevcut piyasada henüz yeterli değil.

Chiliz Grafikleri Ne Gösteriyor?

CHZ’nin azalan paralel kanala girmesi olası bir düşüş trendine işaret eder ancak CHZ; önündeki direnç noktalarını güçlü bir şekilde aşabilirse, yukarı yönlü kırılma gelebilir. TD Sıralı göstergesi, günlük grafikte güçlü bir satın alma sinyali kaydetti. Chiliz 2.6 milyar dolarlık piyasa değeri ile haberimizin hazırlandığı sırada 0.48 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Chiliz, son üç günlük periyotta %30 artışla 0.36 dolarlık kritik destek seviyesinden geri dönerek büyük bir toparlanmaya imza attı. CHZ, beklenen potansiyel bir yukarı yönlü kırılmadan önce kilit bir direnç seviyesi ile karşı karşıya gözüküyor.

Chiliz Fiyatı 0.50 Doların Üzerinde Tutunmaya Çalışıyor

12 saatlik grafik verilerinde CHZ, olası bir düşüş senaryosu oluşturdu. Öte yandan CHZ’nin önündeki kritik engel 0.51 dolarlık direnç seviyesi. CHZ boğalarının paralel kanalın üst sınırı olan 0.57 dolarlık seviyeye ulaşabilmesi için CHZ fiyatını 50SMA’nın üzerine çıkarmaları gerekir. Bu senaryoda CHZ öncelikli olarak 0.65 dolar ve uzun vadede 0.75 dolara kadar tırmanabilir. Bununla birlikte yükseliş trendini onaylayan TD Sıralı göstergesi, bir satın alma sinyali oluşturdu. Bu sinyalin tersine çevrilmesi için ayıların Chiliz fiyatını 0.436 dolara kadar geri çekmeleri gerekebilir. Bu kritik noktada gerçekleşen bir kırılma, CHZ fiyatını serbest düşüş senaryosuna hazırlayabilir. CHZ, hızlı bir şekilde 0.394 dolar olan %78 Fibonacci seviyesine ve ardından 0.355 dolara kadar geri çekilebilir. Chiliz, yükseliş trendinde ani sıçrayışlara imza atarken güçlü destek seviyeleri oluşturamadı. Bu da bir geri çekilmede aynı oranda düşüşe neden olabilir. Bu bağlamda CHZ fiyatı düşüş senaryosunda 0.19 dolara kadar düşebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar