X

SEC Komisyon Üyesi Peirce, Olası Bir Bitcoin Yasağı Hakkında Konuştu

Hester Peirce, ABD'nin Bitcoin'i yasaklama düşüncelerini aştığını aktardı.
17:25
9 Nisan 2021

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu üyesi Hester Peirce, Bitcoin (BTC) özelinde bir hükümet yasağının aptalca bir hamle olacağını kaydetti. Bununla birlikte Peirce, insanların kripto para birimleri üzerinden işlem yapmasını engellemenin neredeyse imkansız olacağını aktardı.

Peirce’den Önemli Açıklamalar

Medyaya yansıyan son bilgilere göre bir panelde konuşan Peirce, ABD’nin açık ve net bir politika izleyerek kripto para birimlerini regüle etmesinin önemli olduğunu bildirdi. SEC üyesi şunları kaydetti: “ABD, Bitcoin’i yasaklama konularını aşmış durumda çünkü böyle bir şeyin mümkün olabilmesi için interneti kapatmanız gerekir.”

Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz birkaç aylık süreç içerisinde inanılmaz artışlar kaydetti. Bitcoin (BTC); 2021 yılına 29.000 dolar ile merhaba derken, haberimizin hazırlandığı sırada 1.1 trilyon dolarlık piyasa değeriyle 59.000 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Hester Peirce, ABD’de Bitcoin (BTC) dostu olarak tanınmış bir avukattır. Kripto topluluğu Peirce’e “kripto anne” unvanını verdi. Peirce, Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin uygun şartlarda regüle edilmesini destekleyen ifadelerle kripto topluluğunca seviliyor.

Peirce daha önceki politikalarını da şu sözlerle eleştirdi: “Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yaklaşımımız daha çok insanlara ‘hayır’ demek ve ‘beklemeniz gerekiyor’ tarzında oldu. Bu yüzden bu yaklaşımı değerlendirmeye almamız gerekiyor. Bu sektöre uygun bir regülasyon getirmemiz için çalışmaya istekli olmalıyız.”

Bitcoin Optimizmi

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez; Ocak 2021 tarihli Fox Business röportajında, Miami’de ikamet eden vatandaşların vergi ve harç ödemelerini Bitcoin ile yapılmasına izin veren bir çalışma yürüttüklerini açıkladı. Bununla birlikte Suarez, ABD’nin Bitcoin madenciliği için temiz enerji kaynaklarına sahip olduğunu aktardı. Bu bağlamda Peirce ve Suarez’in yaklaşımları, ABD’de Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin geleceği konusunda olumlu izler bırakıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar