X


Wrapped BTC Coin Nasıl Alınır?

Wrapped Bitcoin, Ethereum (ETH) blok zincirinde çalışan Bitcoin'in (BTC) tokenize edilmiş bir sürümüdür.
15:00
9 Nisan 2021

Wrapped Bitcoin, Ethereum (ETH) blok zincirinde çalışan Bitcoin’in (BTC) tokenize edilmiş bir sürümüdür.

Wrapped BTC (WBTC) Nedir?

WBTC, Ethereum blok zincirinin temel uyumluluk standardı olan ERC-20 ile uyumludur. Merkezi olmayan borsalar, kripto ödünç verme hizmetleri, tahmin piyasaları ve diğer ERC-20 özellikli merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının ekosistemine tam olarak entegre olmasını sağlar.

WBTC ayrıca, otomatik olarak izlenen yatırımcılar ve emanetçilerden oluşan bir ağ aracılığıyla Bitcoin tarafından 1:1 oranında desteklenir, bu da fiyatının her zaman Bitcoin’e sabitlenmesini sağlar ve kullanıcıların merkezi olmayan bir şekilde BTC ve ETH ağları arasında likidite aktarmasına olanak tanır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Warepped Bitcoin ilk olarak 26 Ekim 2018’de duyuruldu ve resmi olarak 31 Ocak 2019’da piyasaya sürüldü.

Piyasadaki en eski ve en büyük kripto para birimi olması nedeniyle Bitcoin, büyük bir kullanıcı tabanına ve birkaç düzine milyar dolarlık bir likidite havuzuna sahip olabilir. Bununla birlikte, blok zinciri işlevselliği, modern standartlara göre nispeten basittir.

Bitcoin’den farklı olarak Ethereum, akıllı sözleşmeler teknolojisini kullanarak daha gelişmiş kullanım durumlarını desteklemek için sıfırdan inşa edildi ve “merkezi olmayan finans” olarak adlandırılan yeni bir endüstriye yol açtı.

Ethereum ve ondan türetilen ürünler, kullanıcılarına güvenilir aracılara dayanmayan borç verme ve sigorta gibi gelişmiş finansal araçlar sunar.

BTC’yi ERC-20 standardına “Wrap’layarak” WBTC, Bitcoin benzeri bir varlığın bu gelişmiş finansal merkezi olmayan uygulamalar ortamına tam entegrasyonunu sağlayarak BTC piyasasıyla ilişkili muazzam likiditeyi de beraberinde getiriyor.

Ek olarak, Wrapped Bitcoin, Ethereum ile çalışan borsalar, cüzdanlar ve ödeme hizmetleri için işi önemli ölçüde kolaylaştırır: ETH ve BTC ağları için iki ayrı node çalıştırmak yerine, WBTC işlemlerini sadece bir Ethereum düğümüyle destekleyebilirler.

Ek olarak CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada Wrapped BTC Coin, 58.069 dolardan işlem görüyor. 8,359,199,606 USD işlem hacmi ile piyasa hacmi bakımından 17. sırada yer alan Wrapped BTC Coin’in BTC karşısında 0.9968 BTC ile işlem gördüğü ifade ediliyor.

Bunların yanında son 24 saatlik işlem hacmi 219,856,949 dolar olan WBTC Coin’in dolaşımdaki arzının 143,952 WBTC Coin olduğu görülüyor. Ayrıca toplam WBTC arzının da 143,952 olduğunu ifade edebiliriz.

WBTC Coin Nereden Alınır?

WBTC Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

WBTC Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından WBTC Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) WBTC işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar